Kavovnik



host - 39.193 (?) 
25.9.2010 13:46, zobrazeno: 6058x

a jak mam sit ze zrn kavy a jak hluboko nebo je mam nechat naklicit ve vode na vate a pak zasejt dekuji za odpoved

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Duchajda - (4) - 8.132 (?), 6.2.2012 12:58

Dobrý den, také by mne zajímalo jak správně zasít semínka. Budu poprvé sklízet a nerada bych zvolila špatný postup. Někde jsem se dočetla, že by zrnka neměla být starší 10 dnů.

V knížce (Výsevy a množení - Rebo) uvádí, že klíční teplota je 25 - 28°C a doba klíčení je 6 - 8 týdnů, 48 hodin předmáčet v teplé vodě, půda rašelinná, velmi kyprá. Ale jak hluboko zrna zasadit neuvádí...

Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 54.27 (?), 6.2.2012 15:12

Dobrý den, Aleno, ze setím kávy jsem nedělala žádný štráchy, taky z vlastí sklizně, obrala jsem od dužniny (mám červený i žlutý), zapíchala do výsevového substrátu bez namáčení, cca půl cm, postavila na parapet a rostou, ne všechna, asi 3/4. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 46.234 (?), 6.2.2012 18:36

Před 6lety jsem sklidil osm semínek a zasadil jsem je do normálního substrátu a vyklíčila všechna.Důležité u kávovníku je to že nikdy nesmí přeschnout kořenový bal-to je potom konečná.Tři jsem rozdal a tři mám doma.Rostliny už plodí a jsou 1,5m vysoké.Je to takový hezký plevel.Vašek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Duchajda - (4) - 8.132 (?), 1.5.2012 15:04

Děkuji za odpověď, půjdu je sklidit, už vím že jsou žlutá (nemění vůbec barvu), a zasadím je, tak snad něco vyleze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika