Kaštan jedlý



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Dana Z. - (1) - 166.31 (?) 
4.5.2008 19:31, zobrazeno: 93700x

V loňském roce jsem jen ze zvědavosti sebrala na výletě několik narašených plodů jedlých kaštanů a dala je do země. Téměř všechny se ujaly a nyní řeším problém jak je pěstovat a hlavně mám dojem, že se asi musí naroubovat aby plodily. Nemáte někdo zkušenosti s tímto stromem?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 18.51 (?), 4.5.2008 20:24

Mám podobný problém. Pod kaštanem jsem si vydloubnul semenáček a ten přesadil a doma se mi ujal. Nnyní je asi 20 sm vysoký a také váhám zda ho mám nechat osudu nebo roubovat. Jinak jsem také nasel nějaké kaštany ale nevzešlo nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.121 (?), 15.6.2008 22:03

Kaštanovník bych nerouboval, plodit určitě bude, jen by bylo asi lepší jich na místo vysadit několik, nejsem si jistý, jestli je to nutné ale, opylení bude určitě lepší. Kaštanovník poukud vím se neroubuje, ale určitě by to šlo. Semenáče pochybného původu mohou mít menší plody než výpěstky zahradnictví (to je genetika).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 253.29 (?), 22.7.2008 12:01

Asi před pěti lety jsem si koupila syrové jedlé kaštany. Pár jich zůstalo a stalo se, že jich několik začalo klíčit. A tak jsem je vysadila porůznu na zahradě. Zůstal jeden - ostatní zlikvidovala sekačka. Z toho jednoho nemáme ale stromek, ale nyní pomalu třímetrový hustý keř. Vypadá nádherně - jak solitera, ale do dnešního dne jsem na něm neviděla žádný květ, natož plody. Poradí někdo proč?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Tchořík - (16) - 47.10 (?), 23.7.2008 9:47

Myslim, ze by mohl by problem v tom, ze obecne semenace kvetou dele nez roubovane rostliny. A plody, alespon co jsem slysela o kastanovnicich asi ani necekejte, pry musi byt alespon dva stromy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 12.65 (?), 19.9.2008 14:22
Dva stromy být nemusejí, ale čas je třeba. Počkejte si deset patnáct let, než vám začne plodit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 166.2 (?), 25.9.2008 11:23

Podle naší zahraddní architekty musí být samec a samice, jinak rodit nebude

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 25.9.2008 12:04

Pokud je kaštan namnožený ze semen,  roste sice rychle, ale plodí pozdě - až tak po 15 až 20 ti letech. Lépe je pěstovat naroubované kaštanovníky - kvůli opylení by měly být nejméně dva. Ty začnou plodit již po 3 až 4 letech.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 30.9.2012 23:08

Kaštanovníky (semenáče) plodí dříve než po 15 letech. Ale jsou to ještě malé stromy, takže první úrody nejsou velké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.142 (?), 1.10.2012 11:28

mne zaplodily semenace po 7 letech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika