Kakaovník



host - 150.28 (?) 
18.3.2016 16:16, zobrazeno: 5030x

Již nějakou dobu se chci pokusit pěstovat rostlinu kakaovníku, ovšem jsem zjistil, že sehnat někoho z Česka, kdo kakaovník pěstuje nebo nejlépe prodává je těžší, než jsem si myslel. Našel by se někdo, kdo má s tímto zkušenosti, např. odkud koupit čerstvé kakaové lusky, z kterých by se daly zasadit semenáčky? (České e-shopy neberu v potaz, jde v nich jen o byznys a člověku z toho nevyroste absolutně nic)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 243.114 (?), 18.3.2016 18:37

A máte aspoň kousek pralesa?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Tomas75 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 4.50 (?), 19.3.2016 19:52

Dobry den,

sehnat semena kakaovniku v CR je slozite a ani bych je od prodejcu z CR nekupoval. Semena kakaovniku maji pomerne kratkou zivotnost a je zrejme ze pripadny prodejce z CR semena pouze preprodava a tudiz je Vam s pravdepodobnosti hranicici s jistotou preproda ve stavu kdy Vam nevyklici.  Semena kakaovniku se daji sehnat v zahranici. Musite mit alespon zaklady anglictiny + optimalne zarizeny PAYPAL pro placeni. Pak sezenete semena bud na ebay.com (theobroma seeds) nebo doporucuji tropicalfruitforum.com kde nadsenci obcas tez semena theobromy prodavaji. Po zaplaceni pres PAYPAL nebyva s poslanim do CR problem. Berte vsak jen od prodejcu z tropu (thajsko, brazilie,.guiana). Jak to prodava Evropan nebo American - tak obvykle preprodavaji a takova semena uz budou nezivotna. Sam jsem velky nadsenec pro pestovani tropickych rostlin a nedavno jsem objednaval sam pro sebe semena Cupuacu (Theobroma grandiflorum) coz je dle meho jeste vyssi level pestovani nez klasicky kakaovnik. Mam celorocne vytapeny tropicky sklenik, ale stejne si nedelam iluze ze bych se dopestoval az k plodum, spise zkousim. Prisly mi asi pred mesicem uz naklicene ale zatim jeste nic moc nepredvedly. Upozornuji vsak ze pokud nemate tropicky sklenik s celorocnim vytapenim nad 15 stupnu a s vlhkosti alespon 80% tak budete kakaovnik pestovat velice tezko. Mozna bude zivorit par mesicu, ale radost (natoz plody) Vam neprinese. Neni to lehka rostlina na pestovani. Presto vam drzim palce.

Tomas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.4 (?), 21.3.2016 9:10

Exotikadomu.cz vypadá solidně a rozumné ceny, ale zkušenost nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.62 (?), 11.11.2019 19:45
Vydrží tedy např. rostlinka cestu (1 měsíc)? V obchodu Ebay je totiž tato doba pro doručení více než obvyklá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika