Je to Goji (lyceum chinensis)?



host - 37.43 (?) 
28.5.2018 8:46, zobrazeno: 4495x

V březnu 2018 jsem koupila v zahradnickém e-shopu pod názvem Kustovnice čínská (lyceum chinensis) rašící sazenici. Vyrostlé listy nesouhlasí s obrázkem na e-shopu a téměř neroste. Má měkké oválné listy. Zasadila jsem ji do většího květináče se zahradním substrátem a jílovitou zeminou (3:1) a zapustila květináč do země u domu v Praze do polostínu na jižní straně. Pravidelně ji zalévám. Sleduji v diskusi, že kupované sazenice Goji dost často nerodí, jen rostou. Mně ani neroste, jen jí vyrostly listy. Pozná někdo, co vlastně pěstuji?    Naďa

Kustovnice čínská?
Kustovnice čínská?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 10.57 (?), 28.5.2018 16:19

Určitě není

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.14 (?), 28.5.2018 17:26

Dobrý den paní Naďo. Toto je Schizandra chinensis, čili klanopraška čínská. Měl bych výhrady k tomu, že ji pěstujete v nádobě. Je to liána, dle mého postřebuje pro svůj kořenový systém hodně prostoru. Sám ji mám u treláže a má výšku určitě 3 metry. Zkuste to zvážit, zda by šla umístit do volné půdy. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.43 (?), 28.5.2018 18:24

Dobrý den pane Stanislawe. Obdivuji, jak přesně jste se trefil. Hned jsem si ji vygooglila a původní plánovaný prostor musím změnit. Chystala jsem pro goji záhon u plotu, ale pro lianu by nebyl vhodný. Jiná varianta je na sloup vedle vinné révy. Doporučují se ale 2 rostliny a tolik místa na zahrádce nemám. Kromě toho píší, že začne plně plodit až za 15 let a nejsem čínský mnich, abych se toho dožila. sad Takže ji asi zkusím darovat někomu mladšímu. smiley 
Zdravím a děkuji za zprávu   Naďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.14 (?), 28.5.2018 19:06

Dobrý podvečer paní Naďo. Každý známe něco, já trochu zrovna pár věcí ze zahradničiny. Schizandra dle mých zkušeností určitě nezačíná plodit tak pozdě. Mám tady rostlinu tuším 4 roky a se zájmem sleduji, jak se v její horní části vyvíjí hrozny budoucí úrody. Zatím jsou maličké. Co bych ale určitě nesázel je právě to Goji. Ještě jsem u nás neviděl spolehlivě plodící keř. Je to pár dní, co jsem byl na zahrádce známého a ten potvrdil, že v jeho podmínkách keř Goji jen fialkově zakvete, ale až v září, což už je k ničemu. Pokud byste chtěla vidět foto mé rostliny, napište. smakal.s@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.3 (?), 28.5.2018 19:58

Tak to se teda mylite  a videl jste malo to co pisete ze u znamych kvete fialove az v zari to mate pravdu   vyhodit takovou jsem mel taky pred 6 roky je to planka ktere nekteri podvodni prodejci prodavaji   ja jsem koupil v zahradnictvi v semilech odrudu anya ktera je slechtena v nasich podminkach kvete v cervenci a dozrava zacatkem  listopadu   plody mela 1cm az 1.5cm a obsypane kere

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 29.5.2018 7:22

mal som z plantexu sweet berry a life berry, uz su vysekane ale stale vyhanaju zo zeme, u mna je to este vacsia burina ako maliny. 

velmi potrebny je pravidelny a dost razantny rez - inak bude hlavne rast a malo plodit. zapestovanie "kmienku" - ten som vytvoril zo 4 vyhonov priviazanych k opoprnemu koliku. inak sa bude tahat po zemi.

vyhody - rastie velmi silno bez hnojenia aj bez zalievky, cize super rastlina na zakrytie niecoho

nevyhody - zla chut, resp ziadna, testoval som plody na cca 10 ludoch, skusili par bobuliek zo zvedavosti a viac to nechceli. v porovnani s inym ovocim dozrievajucim v rovnakom obdobi nedokazalo konkurovat. mozno obsahuje viac vitaminov v porovnani s xyz, ale nepoznam cloveka co by ich zjedol viacej. 

ako ovocie na spracovanie..mozne to je, prajem vela trpezlivosti pokial oberete goji aspon za 10 litrovy kybel :) - tiez to skusite iba raz :P

v mojich podmienkach trpelo goji mucnatkou, cize reklamny slogan ze netrpi chorobami je len reklamny slogan

tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 37.43 (?), 6.6.2018 12:39

Pan Stanislaw mi objasnil, že místo Goji mi prodali Schizandru, za což děkuji. Druhou sazenici jsem kupovala pro souseda a ten má od začátku problém s barvou listů - jsou světlé do žluta, moje jsou normálně zelené. Přesadil ji z květináče do země, ale žloutnutí nepřestalo. Zalévá pečlivě. Čím to může být?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 7.6.2018 20:39

 Zeptejte se primo Stanislawa   urcite to bude vedet nevim jak to chodi u vas ale u nas u sousedu se neco vymeni nedo daruje ale nic si neprodavame

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 55.203 (?), 3.7.2018 16:20
Zdravim, ja si uz plody goji susim uz par rokov kazdu nedelu od konca jari az do neskorej jesene. Plody su sladke a velke. Obvyklá davka z dvoch krikov je na obrazku.
Goji
Goji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika