Jak pestovat pokojovy bananovnik a co chce



Stránky: 1,  2,  3,  4   
Tazy - (1) 
5.5.2005 17:01, zobrazeno: 84515x

Ahojky vsichni lidicky, chtel bych se vas nekoho zeptat jestli by mi poradil, jak pestovat pokojovy bananovnicek. Jak ho potom dal pestovat, kam s nim, co s nim v zime, a take v lete. Jak ho hnojit, kdy ho presazovat, po kolika letech. Jestli mate zkusenosti s pestovanim bananovniku, tak mi prosim nekdo napiste odpoved. Za odpoved moc dekuji. Ahojky vsichni lidicky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Heduš - (5), 8.5.2005 20:40
Banánovník toho moc nepotřebuje stačí ho nasadit do humozní půdy promíchané s pískem dát na částečně stíněné místo.Nejlépe na okno zalévt jednou týdně a každuo pátou zálevku promíchat s hnojivem já používám kristalon star.Banánovník nedoporučuji vystavovat přímému slunci a vždy uschlé listy od dola ustříhnout u kmínku.Přesazuji jednou za rok na jaře a odstraňujte nové výhonky které rostou od kořenů ubirají banánovníku sílu stačí je uštípnout tak centimetr pod povrchem.Jestli je budete chtít k rozmnožení musíte celí banánovník opět přesadit.Snad vám tato rada pomůže s pozdravem Heduš
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.231 (?), 13.2.2007 15:28
Chtela bych se zeptat,proč listy bananovniku hnednou.Dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 87.17 (?), 17.2.2007 18:08
Pokud vím, tak hnědnutí může způsobit přílišná zálivka.Ale možná, pokud nepřelíváte i jiné příčiny. Hana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 12.12 (?), 15.3.2007 9:20
Ahoj má někdo zkušenosti s tím co dělat s banánovníkem po zimě, je v celkem ubohém stavu,listy schnou žloutnou,na povrchu zeminy  je bílá plíseň. Dále jsem nucen z důvodu nedostatku místa ho přestěhovat na chalupu do Znojma, prosím poradí mi někdo jak vybrat dobrou polohu pro jeho umístění přes léto venku? Máme velkou zahradu vyhovoval by mu spíš polostín stromů  nebo  přímé  sluníčko  na dvorku?  Banánovník  jsem  zdědil od  předchozýho majitele našeho  bytu,který měl dokonce i urodu krásných banánů,to se mi bohužel vloni zopakovat nepovedlo,také se mi zdá  že kmeny které loni narostly nejsou už tak silné a vysoké jak byly, hnojím  tekutým  hnojivem  HARMAVIT  ale  zatím jsem ho nepřesezoval. Děkuji za radu Marek zahradník amatér :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 97.49 (?), 20.3.2007 11:37

Bílá plísen jsou nejspíš jen soli s příliš tvrdé vody při letnění pozor na teploty pod 15 c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 48.63 (?), 25.5.2007 11:33
Nejlepší hnojivo na banány je Kristalon plod a květ, má nejlepší poměr NPK.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 107.6 (?), 17.11.2009 18:18
Dobrý den. Pěstuji doma v koupelně bananovnik. Byl docela velký a pustil vyhonky a sam yačal hnědnout a shnil musel jsem ho uřiznout. Poradite mi jak tomu mam předejit. A jastli budu řezat listy až ke kořinku bude moc tenký a tak muže se zlomit, co s tim mam delat. předem děkuji!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jana - (9), 2.4.2007 14:14
Ahoj, nevíte někdo, jestli je možné a jakým způsobem se dá zkrátit banánovník?  Je starý asi 5 let,  je v dobrém stavu, problém je, že už  se nám nikam nevejde. Je umístěn pod oknem a už se  hrozně kroutí, jak "leze " za světlem. Jiné vhodnější místo pro něj nemáme, navíc místo, kde je teď , mu prospívá. Někde jsem četla, že se může  na jaře   uříznout a zbytek  vršku s listy se dá  do hlíny zakořenit. Neznáte někdo přesný postup?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.27 (?), 27.4.2007 16:14
Uříznout cca 10cm nad zemí, vršek vyhodit, přesadit. Brzy ze země vyrazí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika