Jak nejlépe uchovat bazalku na zimu?



Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.38 (?) 
18.9.2016 7:16, zobrazeno: 7763x

Mám spoustu krásné bazalky, ale nevím, jak ji uchovat, aby byla i v zimě. Při sušení mi zčernala, mrazit se mi ji nechce - to se mi zdá, že ztrácí chuť. Jaké jsou vaše nejlepší zkušenosti? Děkuji :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 18.9.2016 7:57

Ano, jak píšete to funguje a o ničem jiném zatím nevím. Snad udělat nějaké pesto, ale to by se muselo sterilovat. Pár bazalek nasuším, i přesto že ztmavnou, aroma zůstane. Do omáček se použít dá, na ozdobu, nebo bruschetu to není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.38 (?), 18.9.2016 16:28

To je škoda, že ji nelze uchovat i jinak... :-(

Moje bazalka
Moje bazalka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 18.9.2016 17:26

Kdoví, možná to nějak jde, jen o tom nevíme. To je Mánes? Měl jsem ji loni taky v truhlíku a byla nádherná. I příjemně voní. Letos už jsem ji nesehnal.

Bazalka Mánes
Bazalka Mánes
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.38 (?), 18.9.2016 18:26

Pěknou ji máte. Ta moje je obyčejná, z výprodeje v Baumaxu GENOVESE. Ale je úžasná, voní nádherně, vyrostla do výšky přes 80 cm. Kéž by někdo poradil, jak ji na zimu uchovat co nejlépe. enlightened  laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 136.2 (?), 18.9.2016 22:22

Bazalku suším, nezhnědla, možná je to také odrůdou, loni jsem měla nějakou citronovou a tu tmavou, kterou má pan PP. V různých receptech radí, prý je nejlepší naložit do oleje, nezkoušela jsem. Také snad lze odebrat na podzim vrcholové řízky, ve vodě zakoření, zasázet a pěstovat na kuchyňském okně v květináči, myslím, že to také nebude to pravé. Letos mám Mánes v truhlíku se spilantem, dělá parádu, krásně voní.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.38 (?), 19.9.2016 16:36

Máte typ na to pesto? Nechci tam dávat sýr ani oříšky. Chci jen uchovat bazalku co nejjednodušeji. Stačí ji tedy rozmělnit, přidat olej a sůl? Nebo ji lépe zakonzervuje i přidání česneku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika