Jak na jaře ostříhat kiwi?



Michal S - (1) - 75.183 (?) 
3.3.2010 15:24, zobrazeno: 13652x

Dobrý den, jak se na jaře stříhá roční KIWI? Děkuji, Michal S

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 158.32 (?), 3.3.2010 15:42

teraz ho už určite nestrihajte, ronilo by hodne miazgy a rastlina by sa len vysilovala. radšej režte koncom vegetačnej sezóny, odtránte slabé a tenké výhony, nechajte tie silné a hlavné. nepíšete ani, aký druh kiwi pestujete, to je tiež dôležité vedieť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.183 (?), 3.3.2010 21:08

Nevím, z jaké jste oblasti, ale tady u Brna je moje mini kiwi ještě zcela spící, na záhoně jsou zbytky sněhu, také se ho chystám teprve teď o víkendu stříhat. Je to liána a plodí na loňském dřevě, stříhám ho obdobně jako révu. Záleží na tom, jak jste ho minulý rok nechal růst a jestli už plodilo -  pokud jste nechal dlouhé šlahouny, upravte pouze jejich množství, aby to nebylo husté (každý pupen vyhodí letos nový šlahoun). Já mám jednoho samce a dvě samice - samce se snažím stříhat hodně, ale zase aby kvetl a samice byly opylené. Pokud mi na kterých místech nedosáhne loňský šlahoun, tak nechávám ty z předchozích let a stříhám je "na čípky" - z loňských výhonů na předloňském šlahounu nechám jen dvě očka. Mám mini kiwi asi 8 let a každý rok plodí velmi dobře. Jen pozor na květnové mrazy, to už obvykle má venku pupeny a pokud je teplota pod nulou, zmrznou a nemáte žádnou úrodu. Stalo se mi to jednou a sice obrostlo, ale nemělo žádné plody. Teď si na to dávám pozor a pokud jsou "zmrzlí", balím ho do netkané folie.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 34.96 (?), 15.12.2015 20:56

kdy řezat kiwi, na to čtu tady moc názorů.můj je, že od června do října po celou dobu a nikdy jindy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika