Granátové jablko



Stránky: 1,  2,  3   
host - 44.120 (?) 
30.5.2008 19:02, zobrazeno: 52401x

Zajímalo by mne kdy vlastně kvete granátové jablíčko.Mám tříletý keřík a zatím nekvetl.Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 176.34 (?), 3.6.2008 1:11

Zdravím, mám zkušenost že právě třetím rokem mi začal poprvé kvést. Mohu poslat foto ev. uvítám na oplátku od vás jiné. Mám marhaníků několik a už se mi je podařilo i přezimovat venku..

tomas.olt@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.82 (?), 1.8.2008 10:06

Zaujala mne Vaš zpráva, že marhaníky přezimujete venku. Ale : kolik pod nulou snesou bez poškození? Díky za odpověď. Foá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rade91 - (43) - 243.189 (?), 1.8.2008 13:47
Dobrý den, na tuto otázku nelze přesně odpovědět, záleží na průběhu zimy, vlhkosti, atp. Uvádí se, že by teoreticky měl vydržet teplotu kolem -14 až -18°C, ale může se stát, že ho poškodí mrazy kolem -10°C nebo že naopak vydrží teplotu -25°C... Samozřejmě ještě záleží na stáří rostliny, na původu semen...(rostliny ze semen např. ze severního Chorvatska budou určitě mrazuvzdornější, než semenáče z jižního Španělska). Navíc, pokud chcete nějaké plody, bude potřeba si sehnat odrůdu, na které by stihly v našich podmínkách plody uzrát. Přeji Vám mnoho úspěchů! Radim.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 103.37 (?), 2.8.2008 13:06

Dobry den,

ja mam granatove jablko venku jiz asi 10 let, prvne jsem ho mel doma, ale nevypadal dobre a tak jsem ho dal ven. Je to semenac vypestovany z plodu ze supemarketu asi z J Afriky.

Mam ho ve vysce cca 450 m, u jizni zdi, bohuzel na dost vetrnem miste. Drive jsem ho na zimu poctive zakryval, ale na jare brzy rasil pod pokryvkou, po odkryti ho pak popalily slunecni paprsky. Tak jsem to prestal delat, jen vyjimecne pres nej dam vetve smrku, aby byl zastineny a omezil se negatvini vliv vetru v zime. A vysledky jsou vyborne, rostlina ma asi 1,5 m.

Prvni kvety se ukazaly asi po 7 letech, kdy paradoxne cela roslina vymrzla, ale z korenu zase obrazila a jeste stihla vykvest, dalsi roky jiz nevymrzla a letos ma nasazeno spoustu kvetu. Takze aji kdyz vymrzne, tak na jare obrazi a jeste to dozene. Plody nedozravaji, ale rostlina i kvety jsou krasne.

Zaver je, ze venkovni pestovani mohu jen doporucit, na chranenem miste precka zimu bez problemu, rostliny jsou mnohem hezci nez ty pestovane vevnitr.

Pozn. Je treba rozlisovat granatove jablo Punica granatum var."nana", ktere je zakrsle, dorusta tak max. 1m, plody ma nejedle, ale i semenace brzy (do 3 let) a intenvizne kvetou. Je to krasna odruda, ktera se nejcasteji prodava. "Normalni" g. jablko ma mene kvetu, ale zase jsou vyrazne vetsi a rostlina dorusta nekolik metru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 35.178 (?), 4.8.2008 13:17

Vše, co napsal kolega 2.8. je pravda - jen doplním: pokud mají rostliny před uhynutím, pokusí se zachránit aspoň "svůj rod" zaplozením. Něco podobného dělala p. Rozinkovová na VŠ v Praze, kdy měla semenáče citrusů ve vodorovné poloze a vláha se dostala jen na listy... K variantě P. granatum "nana": v odborné literatuře výraz nejedlý znamená znamená velmi nízkou kvalitu nevhodnou ke konzumaci. Plody jsoubuď moc kyselé, hořké nebo mají mnoho semen. Z citrusů se mezi nejedlé řadí plody Poncirus trifoliata.

Pepina@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tomas.olt - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 176.34 (?), 12.8.2008 1:00

Zdravím všechny příznivce marhaníků. Věnuji se pěstování již několik let a mám s ním celkem dobré zkušenosti. Bydlím ve středním polabí (kolínsko).

Pokud někdo máte nějaké foto vašich výpěstků, budu rád když mi je pošlete na můj mail.

Děkuji Tomáš

tomas.olt@seznam.cz

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 12.8.2008 9:00

To vypadá krásně.Už se těším až mi začne kvést a rodit ten můj.Zatím se mi povedlo jen namnožit ustřihnuté řízky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.37 (?), 12.8.2008 13:49

Krasna rostlina... gratuluji

To je nejspis Punica granatum var nana, tedy zakrsla??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomas.olt - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 176.34 (?), 28.8.2008 0:24

Ano je to to zakrslé, ale o to víc kvete.. a už máme i jablíčka. mám ho na slunné jihovýchodní terase společně s fíkovníkem a citroníkem..

granátové jablíčko
granátové jablíčko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika