Exotické ovoce do bytu



host - 158.34 (?) 
30.3.2011 10:54, zobrazeno: 8175x

Dobrý den,

doporučte mi prosím nějaké exotické ovoce, které se dá pěstovat v klasickém panelákovém bytě? Mám byt s s balkonen. Byt je směrován na jih. Děkuji za všechny rady.

S pozdravem

Boris

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 175.254 (?), 30.3.2011 15:06

Dobrý den tak nejlépe je začít něčím nenáročným např.Psidium cattleianum neboli jahodový stromek je  nezmar a spolehlivě plodí.Dále celkem jednoduchá na pěstování je rajčenka, kaki, jedlá mučenka..A plno druhů citrusů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.187 (?), 18.6.2011 14:34

Mango, protože se dá sehnat všude..také avokádo, lehce obě rostliny klíčí, také si můžete vypěstovat vlastní kokosovník či ananasovník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Radek07 - (6) - 199.169 (?), 7.12.2014 15:19

Dobry den, mohl by mi nekdo poradit jak prezimovat ananasovnik s plodem?Pred dvemi mesici jsem mel maly, zeleny plod na ananasovniku velikosti vetsiho vajicka, a ted nejak zloutne jako kdyby dozraval pritom nepovyrostl moc.Ted nevim jestli potrebuje teplo a nebo zimovat do 10 stupnu?Dekuji moc za kazdou radu.Hezky zbytek dne vsem.

ananasovnik-pred dvemi mesici
ananasovnik-pred dvemi mesici
po dvou mesicich(ted)
po dvou mesicich(ted)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.114 (?), 7.12.2014 16:15
Až dozraje (poznáte podle toho, že začne intenzivně vonět), tak odřízněte plod. Z něj vykruťte růžici, nechte zaschnout a pak zasaďte do substrátu. Odplozenou rostlinu buď zlikvidujte nebo ponechte v teple na světlém místě - někdy vyroste vedle rostliny odnož, nám dokonce začala růst nová růžice v paždí listu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Radek07 - (6) - 199.169 (?), 10.12.2014 11:41

Dekuji za radu a mate pravdu rostou tam uz 3 odnoze, akorat nerozumim ze ten ananas je jeste malicky a uz zraje je cim dal vic zlutejsi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 83.250 (?), 16.12.2014 12:07

Tak je to tropická rostlina, takže do tepla. Co se týká velikosti, záleží co máte za druh, a taky na podmínkách. V nádobě a horších podmínkách nenaroste nikdy tak jako ve své domovině. Můj ananas začal nakvétat v listopadu a odřezával jsem ho na začátku října dalšího roku (foto). Byl aromatičtější šťavnatější, ale ne tak sladký jako kupovaný. Zřejmě nebylo tolik sluníčka a podmínek kolik by potřeboval. Rostlina vykvetla po téměř pěti letech, po dvou přečkaných třístupňových mrazech. Nějak jsem ho zapomněl ve folíáku. Papriky zmrzly i s rajčaty ale ananas kupodivu a naštěstí vydržel :)

zralý plod s novou odnoží
zralý plod s novou odnoží
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Radek07 - (6) - 196.1 (?), 28.12.2014 16:39

Dekuji za raduyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika