Cydonia oblonga - kdoule



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
KamilaR - (2) - 47.213 (?) 
24.5.2010 14:01, zobrazeno: 106360x

Dobrý den,

máme na zahradě kdouloň čtyři metry vysokou, loni sázenou. Ráda bych se zeptala, jak se u ní provádí řez, nějak jsem ani nenašla, jaké výšky dorůstá, jestli je možné ji udržovat v rozumné výšce apod.

Děkuji za odpovědi, Kamila

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 58.225 (?), 31.5.2010 9:33

4 m vysoká kdoule, pokud byla koupená v zahradnictví, musela stát pár korun, to by měli prodávající poradit se vším všudy.To už je dospělý strom se kterým by se nemuselo nic dělat? pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KamilaR - (2) - 47.213 (?), 31.5.2010 14:50

Koupili jsme zahradu a na ní strom byl už zasazený. Omlouvám se, požádám o radu jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.225 (?), 31.5.2010 21:16

Nevím, proč se máte omlouvat, ale z původního dotazu nebylo jasné, že jste zahradu koupila i s tou kdoulí.Pokud dobře roste, není třeba příliš mnoho ošetřovat, roste pomaleji, než hrušeň a má podobné nároky, ale je trochu teplomilnější. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 26.7.2010 10:31

nemate prosim nekdo vlastni zkusenosti s pestovanim kdoulone?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.242 (?), 26.7.2010 13:53

Máme doma kdouli, keř. Vyrostla z podnože hrušně, kterou rouboval můj táta na odkopek u velkých kdoulí. Neděláme s ní žádné mimořádnosti, občas sestřihnout, pohnojit současně s okolními záhony. Na jaře krásně kvete, kdoule zpracovávám. Asi tak. Brno, Elena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Elena - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 183.242 (?), 26.7.2010 14:00

nebyla jsem přihlášená

i teď vypadají plody zajímavě
i teď vypadají plody zajímavě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 26.7.2010 14:44

s listy nemate problem? - pry nerada Ca v pude, uvazuji o ni kvuli dzemum, rosulum apod., navic i okrasne exoticky pusobici ker

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 26.7.2010 14:55

S listy jsem žádný problém nepoorovala. Záhon z jedné strany jsem vápnila v loňském roce, žádná změna, z druhé strany má mulčovací kůru výsadba kolem plotu. Až do loňského roku rostla asi 6 let pod velkým ořešákem a na rozdíl od ostatních rostlin a stromků to zvládala dobře. Mně se jeví jako velmi nenáročná. Možná také proto, že má tvar keře.  Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 26.7.2010 15:27

dekuji Eleno, pujdu na podzim do ni, hlavne jak jsem psal neni to jen ovoce, nybrz i esteticky hodnotny ker, ted uz nic nebrani, abych ji vysadil, diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika