Co vydrzi zimovani v uplne tme?



host - 48.6 (?) 
26.6.2015 17:41, zobrazeno: 5522x

Zdravim vsechny, prosim poradte.

Chtela bych obsadit vydlazdeny dvur nejakou zeleni, tedy necim v kvetinacich.

NECHCI jehlicnany, zbyva tedy v podstate jen neco, co bude pres leto venku, a na zimu zazimuju. Idealni misto pro zimovani klidne vetsich rostlin bybylo ve sklepe, kde je uplna tma, odvetravani je ok, ale proste tam opravdu nepronikne ani paprsek, a prisvecovat nechci.

Je neco, co by vydrzelo par mesicu v uplne tme? Na plodech nesejde, jde mi hlavne o okrasnou funkci.

Mozna bananovnik? Fikovnik? Nejaka palma? Nebo...??

Napada vas neco?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 223.242 (?), 26.6.2015 18:07

Jiřinky, kana, kala, .... hlízy v zimě nepotřebují světlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.6 (?), 26.6.2015 18:29

A neco vetsiho?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.116 (?), 26.6.2015 20:58

Jiřinky snadno dorostou do 150 cm a Cana i do 2 m...

Slona by jste nechtěla? Taky můžete mít v nádobách bambus co je mrazuvzdorný a do sklepa na zimu nemusí (taky jak tam dostat 3,2 m vysoký trs a truhlík k tomu. Bez zálivky a ve tmě taky vydrží agave, ale to je po několik let malé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 236.225 (?), 27.6.2015 9:36

Už asi deset let zimuji ve sklepě oleandr. Je v úplné tmě nějakých 5-6 měsíců. Zatím to vždycky přežil. Obvylke pouze částečně zplesnivějí založená květenství na koncích větviček.

U fíkovníku by to nejspíš taky neměl být problém.

Agáve jsem také jednou zkoušel. Neosvědčilo se to: plíseň, skvrnitost listů... (Možná, že kdyby bylo dlouhodobě před uložením do sklepa mořeno suchem, aby vyzrálo a co nejvíce ztratilo vody, že by to také přežilo.

Když tak o tom dále přemýšlím, mohla by to vydržet třeba bougainvillea.

A už dříve zmíněným bambusům bych taky celkem věřil; (naopak: zimovat je v květináči venku by podle mého názoru bylo pro ně více než riskantní).

Trochu podobné podmínky zimování by mohly být v tzv. tranšejích. (Zkuste si vyhledat tento pojem).

Ještě dodám, že v Lednici (pokud vím) zimují palmy v suterénním prostoru (pro mechanizaci) s minimálním prosvětlením světlíky pod terasou u palmového skleníku.

Josef.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.6 (?), 27.6.2015 12:45

Dekuju :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 73.186 (?), 27.6.2015 20:59

Fíkovník bez problémů, pokud je teplota kolem 5 st, nad 10 začíná růst. Oleandu tma moc nesvědčí, stejně všemu, co neshazuje listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 83.29 (?), 27.6.2015 23:22

Já zimuju ve sklepě čajovník a vše je ok. Jediné na co musím dát pozor jsou květy, které opadávají na listy, a ty ve vysoké vlhkosti zahnívají a tím poškozují listy. Dříve jsem se snažil čajovník přes zimu uchovat na světle ale při teplotě nějakých 18°C - chladnější místo jsem neměl -  mě rostlina vždy začala schnout a po třech letech odešla uplně. Až pak mně v jednom zahradnictví poradili sklep a od té doby je vše ok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.111 (?), 28.6.2015 0:06

Kamarádka zimuje ve sklepě bez oken rozmarýn, na chodbě jí zimu nepřežil.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika