Co opyluje kiwi?



Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 84.3 (?)
12.6.2019 10:57

Díky za popis, dohledal jsem si ještě nějaké obrázky a podle vzhledu mám též asi Kultivar Assai. Uvidíme, jaké budou květy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 90.48 (?), 11.6.2019 22:46

Díky za dobře míněnou radu. Ale - jak už jsem psal plody jsem ještě neviděl (a co jsem nenapsal, neviděl jsem ještě ani květy). Myslel jsem to tak, že zkusím dle popisu určit, o co jde  (to by s nějakou pravděpodobností asi šlo) a pokud je to tak, jak mi to kdysi prodejce říkal, tak bych zkusil namnožit další rostliny. Ale, jak už jsem psal, celá ta záležitost u plotu kurníku není moje parketa(letos žiju 4 zakoupenými jabloněmi a novým skleníkem), jinde místo nebylo a na mně to ani nezáleželo. Nebýt dotazu od Konvalinky, celý rok bych si na to asi nevzpomněl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.100 (?), 5.2.2020 10:31

Dobrý den, nevíte prosím někdo jestli mohu zasadit samce i samici kiwi spolu na jedno místo, tedy do jedné díry?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.29 (?), 5.2.2020 12:01

Určitě, proč by ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.100 (?), 9.2.2020 17:50

Díky moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 12.6.2019 1:18

Kiwi arguta má jednobarevné, sytě zelené listy. Obvykle má jednopohlavné květy, tudíž je potřeba samčí a samičí rostlina. Kultivar Assai by měl mít květy oboupohlavné, ale moc velkou úrodu jsme z něj nikdy neměli, asi potřebuje i tak tu samčí rostlinu (nebo nám prodali něco jiného), plody jsou víceméně kulovité. Kiwi kolomikta má listy barevné, samičí rostlina má bílou špičku listu, samčí má listy tříbarevné, bílá špička přechází do růžové a pak do zelené. Tak je to v "normálním" roce, letos se po vyrašení udělala zima k nule a kiwi si asi myslelo, že zima je tu a listy jsou u obou rostlin víceméně stejné, a to růžové. Plody kolomikty vypadají jako lysá zmenšenina klasického kiwi, velikost kolem dvou centimetrů. Zítra vyfotím (snad)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 12.6.2019 7:47

Myslím, že mám argutu Issai, ale jistě si to nepamauju. Jen si myslím, že bych nekupovala takovou, co potřebuje opylovače - nemám tam pro něj místo.  Vloni byla právě úroda prvně a velká, letos je tam květů ještě mnohem víc(taky jsem zapomněla stříhat, tak je husté) Vloni v době stříhání někde psali, jak ostříhat, tak jsem ostříhala. Mamka ostříhala letos a má tam sem tam květ. Asi to s tím střihem nebudu přehánětwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 84.3 (?), 12.6.2019 10:57

Díky za popis, dohledal jsem si ještě nějaké obrázky a podle vzhledu mám též asi Kultivar Assai. Uvidíme, jaké budou květy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 12.6.2019 21:24

Tak slíbené obrázky

kiwi arguta
kiwi arguta
kiwi kolomokta - samec
kiwi kolomokta - samec
kiwi kolomikta - samice
kiwi kolomikta - samice
kiwi kolomikta - samice
kiwi kolomikta - samice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 184.133 (?), 12.6.2019 13:35

Na lepší opylení oboupohlavných odrůd (zvětšení plodů dík tomu, že se zvýší počet semen, ne jejich počet) je třeba minimálně jiná odrůda oboupohlavné aktinidie (např. Weiki, Issai), nebo samec. Linie nevzniká přenesením vegetativně množené rostliny jinam. Takže stejná odrůda z odjinud nezlepší opylovací poměry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 12.6.2019 19:48

Tak zrovna ty dvě odrůdy jsem si na podzim 2015 zasadila. Jedna letos měla pár květů, ale jak jsem se dnes dívala, tak všechno opadalo. Třeba se už příští rok dočkám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika