Co opyluje kiwi?



Stránky: 1,  2,  3   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?) 
10.6.2019 12:57, zobrazeno: 8694x

Stojím nad krásně kvetoucím kiwi, předpokládám že je to arguta a nevidím tam jedinou včelu, nicindecision Má tu kiwi opylovače, nebo mám šmrdolit štětečkem?!?wink Bylo by mi líto, když už jsem ho uchránila před mrazíky, aby většina květů přišla vniveč...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 58.231 (?), 10.6.2019 13:50

Opyluje vítr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.114 (?), 10.6.2019 14:22

U nás je plné včel a jiného hmyzu, arguta kvete teď, kolomokta kvetla před měsíce, a taky byla plná včel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.140 (?), 10.6.2019 21:20

Šmrdolením mu určitě neublížíte, jen si "pojistíte" úrodu wink.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 10.6.2019 22:06

Mám na zahradě snad všechny druhy samotářek, čmeláků rozličných, že jsem ani netušila, že jich je tolik druhů. Včely medonosné - to je jasné, leč ty momentálně šílí z gleditsie. Přesto zase na kiwi ani ň, schválně u něj každou chvíli postávám. Zítra asi pro jistotu budu šmrdolit. Však jsem si taky říkala, že na škodu to jistě nebudewink Dneska dost fučelo, tak snad to taky pomohlosmiley Díky všem za infolaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 90.48 (?), 10.6.2019 22:19

Toto téma je tak trochu mimo mě - nicméně:

před 5 lety jsem zakoupil kiwi - prodejce tvrdil, že na rozdíl od běžného kiwi, má toto sice menší plody, ale zato nemusí být samice a samec (podobně jako u rakytníku), takže stačí jeden kus.

Teprve letos se trochu má k světu, dosud živořilo (přiznám se, že kiwi je na okraji mých zájmů, jde spíše jen o zvědavost) - prostě plody jsem dosud neviděl.

Určitě, pokud na tom někomu záleží, dá se dohledat, jestli je neplodnost vlivem způsobu opylování nebo podmínek.. Snad někdo, kdo se tomu věnuje, poradí lépe

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 159.118 (?), 10.6.2019 22:42
Taky jsem chtěla o víkendu opylovat argutu, protože je za rohem domu, stranou samce obaleného květy a druhé samice, ale pak jsem zjistila, že už není třeba ☺. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 11.6.2019 11:08

Laco, mám zřejmě stejné kiwi jako vy. Mám ho cca 8let a poprvé ne něm byli kiwíčci loni(malé, ale dobré) a to aniž bych měla samce. Bohužel každoročně se kvetení potkalo s mrazíky, jen loni se zadařilo... náhodou. Letos(navnaděná tou loňskou úrodouwink) jsem si dala na to pozor a topila mu. Dneska ráno jsem si ho prohlédla a myslí, že na některých jsou už náznaky plodů vidět, tak radši to tím štětečkem ještě pošmrdlám(ten zbytek) Tak velké plodíky, jako Jana určitě nemám... teď jsou to jen kuličky, velikosti sotva špendlíkové hlavičky. Mám ho právě taky za domkem u zdi, fouká tam jen jižní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 236.43 (?), 11.6.2019 14:02

Gratuluji k úspechucheeky

Někdy zkusím dohledat, co to vlastně je za druh. Uvádí se snad, že obdobně, jako u jiných druhů není nutná další rostlina - ale zvyšuje se údajně počet plodů.

V této souvislosti by mne zajímalo, jestli k tomuto vylepšení stačí druhá rostlina z téže původní rostliny (tj. třeba hřížením) nebo musí být odjinud (tuším, že se to označuje, jako jiná linie)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 58.231 (?), 11.6.2019 15:33

Laco, ono by do chtělo dojít na zahradu a podívat se do květů, jestli jsou tam jen prašníky nebo jen blizna nebo oboje. Tady to nezjistíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika