Citrusy pod fóliami



host - 149.194 (?) 
31.7.2015 17:46, zobrazeno: 2267x

Som začínajúci záhradkár. Chcel by som vedieť či by mohli citrusy, ktoré mám zasadené v záhrade vytrvať cez zimné obdobie s tým, že by boli pod nejakou termoizolačnou fóliou. Ak je aspoň nejaká šanca, že by sa to podarilo, rád by som vedel akú fóliu mám vyberať.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?), 31.7.2015 20:41

U běžných citrusů není v ČR a SR šance ani v nevyhřívaném skleníku. I do vytápěných skleníků se dávají citrusy naroubované na trifoliátě, aby snesly mírný mráz. Trifoliáta sama se dá udržet v teplých oblastech i bez fólie. Jenže její trnité větve a menší a prakticky nejedlé plody jsou spíš jen na ozdobu. Takže rostliny na podzim včas vyryjte a umístěte na zimu do zimní zahrady (0 až +10 st). Viděl jsem už mnoho zmrzlých citrusů i při minus 6 st. (např. na Floridě). Odolnost různých druhů a odrůd je však odlišná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.194 (?), 1.8.2015 14:08

Dobre a čo sa týka pestovania bežnej zeleniny vo fólovníku - aký typ fólie by som mal zvoliť pri zhotovení takého provizórneho fóliovníka, ktorý mi ochráni úrodu pred chladným obdobím? Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika