Jak vypěstovat citrusovník



Stránky: 1,  2   
host - 115.203 (?) 
8.11.2009 20:26, zobrazeno: 45706x

           Dobrý den

chtěl bych si vypěstovat nejake sitrusovniky(citronovnik, mandarinik,pomerančovnik) zajimalo by me nejdriv a to beru jako nejdulezitejsi jake pecky jesli muzou byt normalni z citronu z obchodu nebo musi byt citrony z od nejakeho vlastnika stromu protože sem slišel že citrony dovežene z jine zeme jsou dovaženy jeste zelene tak jesli to nema na to nejaky vliv za 2. kdys uz budu mit vybrany citron co dal jestli dat hnet do nejake hliny nebo to potrebuje nejakou upravu a za 3. je nejaka presne urcena doba na vysev techto semen?nebo to je uplne jedno a nevadi kdyz to zasadim tet v listopadu           dekuju budu vdecny za jakou koliv radu

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 49.1 (?), 8.11.2009 20:35

Zasadit můžete v podstatě každou pecku a to rovnou do květináče a dát někam do tepla, ale je to běh na dlouhou trať.Já jsem takhle před dvaceti lety zasadil pecku z grepu a dnes je to krásnej strom, ale protože jsem ho nenarouboval, tak neplodí, ale třeba se ještě dočkám.Jinak tu mandarinku vám moc nedoporučuju, protože je dost háklivá, ale třeba to někdo kdo je v pěstování citrusů honěnej vyvrátí.Já jsem jen amatér.T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 115.203 (?), 8.11.2009 20:49

a kdy to je jedno? a za jak dlouho to tak vyklici?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 8.11.2009 21:03

Pokud pecku píchnete kdykoliv do jakéhokoliv květináče (třeba ke kytce), vyroste. Pokud ale chcete chutné plody a brzy, je potřeba pak rostlinku naroubovat, jinak pokvete až jako velká rostlina a plody nemusí být podle vašich představ. Pokud jste začátečník a chcete mít radost z květů a plodů, doporučila bych zakoupení roubované rostlinky, mívá je třeba zahradnictví Kruh.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 115.203 (?), 8.11.2009 21:12

a myslite ze tak do mesice to vyklici?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.18 (?), 8.11.2009 21:18

Já to nikdy nesledovala, vždycky jse to píchla třeba k ibišku a když to vyrostlo, přesadila. Aspoň jsem nemusela hlídat zálivku "prázdného" květináče L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
týna1 - (2) - 221.149 (?), 8.4.2010 20:53

když mam naroubovaný pomeranč asi 2letý za jak dlouho bude mít pomeranče. mohl by mi to někdo říct? :-)  (už jednou vykvetl ale nic z toho nebylo)

           týna1

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 8.4.2010 21:07

Brzo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 17.53 (?), 11.6.2010 8:39

Tak před nedávnem jsem dal asi 5 pecek citrónu (z obchodu) do vaty, v kelímku a udržoval vlhkost, a kupodivu do 2 měsíců všechny vyklíčili, tak pak už ten šlahounek roste rychle, ze dne na den, stačí opatrně přesadit a je to. . Nemám s tím problém.

Akorát, ještě chci vyklíčit pomerančovník, tím samým způsobem, tak uvidíme, podle mě by to mělo být stejné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
radek.god - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 34.178 (?), 25.6.2010 10:56
2 mesice kliceni citrusu??? To je nak hodne.Zkuste spise rovnou do substratu pro citrusy.Ja mam vyzkouseno, ze tam roste za +/- 20 dnu, ale nekdy i drive, min tyden ci dva to trvalo tem "rychlejsim".Klicivost byla tak 80%, muze se pak stat ale, ze nejaky ten klicek vykoukne a zezloutne a po ustrizeni uz taky nedoroste...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika