Padání listů u citrusu



host - 115.203 (?) 
7.3.2010 9:52, zobrazeno: 34230x

dobry den

asi pred tremi tydny jsem dostal mandarinkovník calamondin chvili jsem ho měl na severnim okne pak sem ho dal na jižní okno pekne tam na nej svíti sluníčko ale asi pred tydnem mu začali opadat listy pomoste prosím byl docela drahy

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 115.203 (?), 7.3.2010 10:30

a je divne že opadava jenom ta strana co na ni nesvítí sluníčko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tomas.olt - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 211.214 (?), 14.3.2010 12:28

Ahoj. Jestli byl předtím někde v chladnější místnosti a teď se dostal do teplejšího prostředí např. k radiátoru tak se nedivím že opadávají. Světlo citrusy potřebují hodně ale během zimního odpočinku to chce spíš teplotu pod 15°C a méně zálivky.. Během zimy ale citrusy částo strácejí dost listů, které jim venku(balkoně) během léta dorostou..

T.

citrus
citrus
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 115.203 (?), 19.3.2010 21:19

on spis byl nejdriv v teple a pak az v chladu a pak mu zacali osichat listy a padat a casem zacali padat i zdrave listy.mám priložit foto?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 66.105 (?), 20.3.2010 22:33

Těch poruch může být více. Pokuste se mu hlavně zabezpečit co nejvíce světla a méně zalévat. Vodu používejte dešťovou. Orosit listy může také pomoct. Zkontrolujte, zda nemá nějaké parazity. Pokud se dočká května, a on se určitě dočká, zkuste ho dát ven. V polostínu s občasným přihnojováním (např. kristalonem) může být venku do konce září. Zimovat v chladu cca 10 st.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.72 (?), 9.9.2010 11:26

Také mi začaly opadávat listy u calamondinu. Na balkoně se mu dařilo, ale jen co jsem ho přenesla dovnitř 23°C začaly opadávat listy. Kupovala jsem ho letos a měl i plody, mě ale neplodil. Zkusila jsem ho dát ted do chladnější místnosti 18°C. Myslíte že to pomůže? Šárka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 83.175 (?), 22.4.2012 20:19

Dobrý den mam podobný problém.Mám 3.letý roubovaný mandarinovník fortunela japonice koupil jsem ho zhruba tetkom na jaře v dubnu měl sem ho 4 dny na severni straně cca 16-17 stupnů a pak sem ho dal na jižní stranu 20-21 stupnů zalil jsem ho přihnojil po týdnu sem ráno našel spadlý list a dalši den také je zajimavé že list spadne jenom přes noc, a navíc některe listy jsou skrčene vrásčité a pomačkané není možne jak jsem ho zaléval, tak jestli jsem ho nepřelil v podmisce byla stojatá voda a nechal jsem tu rostlinu přes noc, tak nevíte co by to mohlo zapřičinit?

Padání listu u citrusu
Padání listu u citrusu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 22.4.2012 21:16

Jsem rovněž začátečník a tři citrusy jsem měl již druhou zimu. První zimu jsem je dal do sklepa na okno kde může být teplota tak do 15°C, sem tam jsem je zalil a do jara opadala většina listů. Letošní zimu jsem jim vytvořil prostor na schodišti do sklepa který jsem zakryl dutinkovým polykarbonátem a kde se teplota i v největších mrazech pohybovala mezi pěti až deseti stupni, zalil jsem je také občas, schodiště je na jižní straně domu. Neopadl ani jeden list a jeden z citrusů již kvete a další raší. Podařilo se mi zajistit přes zimu chladno a světlo a to potřebují. U Vás to byl asi teplotní šok, já kupoval čerstvě roubované rostlinky u pěstitele až v průběhu jara a byla u nich jistota že byly uchovávány v dobrých podmínkách, byly venku a zpočátku jsem je měl ve stínu a postupně přivykal na sluníčko. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.175 (?), 23.4.2012 12:29

jj asi máte pravdu než si ta rostlinka zvykne na dano teplotuwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika