Citrus - blednutí a ztráta lesku u listů i plodů



walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?)
2.4.2020 15:15

opět to vypadá pravděpodobně na třásněnky. Chtělo by to detailnější foto horní a spodní strany napadeného listu. Jinak to je poměrně běžné v předjaří, když rostlina je už několik měsíců na stejném místě. Určitě by alespoň trochu pomohlo osprchování celé rostliny. Také postupné navyknutí na přímé slunce, pokud je to možné. Jinak potom zásah chemií. Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 96.194 (?), 2.4.2020 14:04, zobrazeno: 1922x

Dobrý den, mám již větši citroník, a letos na jaře najednou listy ztrácí lesk a začínají být postupně matné, některé lehce blednou a jsou nehezké na pohled. Stejně tak i již velké (stále nezralé) plody najednou začínají chytat nehezkou matnou barvu a na dotek měknou (přestože jsou stále napůl zelené). Citroník stálě tvoří nové květy.

NIkdy jsem se s tímto nesetkal a nenašel ani tádné informace o možném problému. Nepříjde mi, že by byl něčím napaden.Muže to mít nějaou spojistost třeba se zálivkou nebo světlem?

Můžete mi prosím poradit jak postupovat aby se vrátil lesk? V případě nějakého problému bych to chtěl co nejrychleji podchytit abych o něj nepřišel.

Děkuji

Listy a plody
Listy a plody
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 2.4.2020 15:15

opět to vypadá pravděpodobně na třásněnky. Chtělo by to detailnější foto horní a spodní strany napadeného listu. Jinak to je poměrně běžné v předjaří, když rostlina je už několik měsíců na stejném místě. Určitě by alespoň trochu pomohlo osprchování celé rostliny. Také postupné navyknutí na přímé slunce, pokud je to možné. Jinak potom zásah chemií. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 2.4.2020 15:20

já mám pomeranče na dvou rostlinách a pravidelně každé jaro musím chemií zasáhnout proti štítence zhoubné. Následně nechávám rostliny na přímém slunci až do podzimu, pak uklidím k oknu na přezimování a sklizeň a na jaře se mi štítenka objeví opět. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.194 (?), 2.4.2020 17:26

Určitě vyzkouším teda to osprchování. Citroník je stále u jižního okna, akorát ted se už zvýšila teplota a začalo trochu víc svítít slunce. Tak jestli muže mít vliv i to, že už je ted na primém slunci... Přikladám detaily listu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.194 (?), 2.4.2020 17:28

a druhá strana


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.114 (?), 2.4.2020 21:04

Třásněnky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.194 (?), 2.4.2020 22:08

Díky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 3.4.2020 9:01

Každopádně citroník máte napadený živočišným škůdcem, nejspíš opravdu třásněnkou.K postřiku by byl vhodný biool, případně silnější mospilan, více o nich je na agromanual.cz. Vaše krásné citrony bych před postřikem zabalil do mikrotenových sáčků, aby se na ně postřik nedostal. Sám si cením u svých pomerančů, že nejsou ničím stříkané a tak mohu bez obav používat v kuchyni i jejich slupku. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika