Citroník



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 14.1 (?) 
29.6.2008 13:49

dobrý den, zachránili jsme z baumaxu citroník, který už byl skoro uschlý, bez hlíny..na cedulce je napsáno citrus p12 calamon..a ještě 2 písmenka která jsou nečitelná, můžu se zeptat jak citrus pěstovat a co to bude za odrudu a jestli se bude dát i konzumovat?můžu ho nechat na hodně slunečné terase?prosím poradte? děkuji Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 21.2 (?), 29.6.2008 14:12

je to kalamondin-dá se říct nejvhodnější citrus pro laika, pokud má uschlé listy ale kůra vypadá živě-dát do polostínu, na slunci může být až když bude olistěný a hlavně opatrně zalévat-málo!-pokud nemá listy, snadno uhnijí zálivkou kořeny a je po něm-opravdu decentně.at to vyjde:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 21.2 (?), 29.6.2008 14:15

jo ještě k plodům-kyselé hrozně! místo citronu do čaje-je to hlavně okrasný druh-malé plody.jí se i s kůrou, která je sladší než dužnina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 14.1 (?), 29.6.2008 14:54

děkuji za info, pokud máte ještě někdo nějaké dodatky budu rád za vše, hlavně když se to povede a bude pěkně růst..byla by ho škoda..jo baumax..znáte to..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 78.78 (?), 6.7.2008 9:17

dej vědět, jak dopadl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 35.178 (?), 6.7.2008 12:41

Najděte se pěstitele přes Zahrádkářský svaz. Kdysi existovaly Citrusářské organizace a většinou se již rozpadly, ale na Svazu by mohli mít nějaké adresy. Jsou i webové stránky pěstitelů. Pro citrusy všeobecně kyselou půdu (pH 5,5 -6,5), pro citroník raději k dolní hranici. Hnojivo obsahující vápno je jedem! Žloutnutí listů bývá i nedostatek železa (lze NOUZOVĚ dodat i železnými pilinami nebo rezem)

www.citrusy.cz

http://www.citrusyprouza.estranky.cz/

www.citruscollectionbroza.wz.cz/  toto je, myslím nějvětší pěstitel (co do množství odrůd - byl jsem u Petra osobně několikrát)

Dále v Praze je MUDr. Marek Svítek, autor knih o citrusech (zpaměti adresu neznám)

V Opočně je pod zámkem Jarda Černý, který se na pěstování dal profesionálně

zatím vše...

pepina@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 19.2 (?), 6.7.2011 18:49

Dobrý den, vloni na podzim jsem dosatal krásný citroník, celou zimu kvetl, na jaře jsem ho vystavil do zahrady. Od jara už měl asi 150 květů, pořád kvete, ale nenarostl ani centimetr. Co s ním? Jak ho "vyprovokuji", aby začal růst?Je na kmínku, vysokém asi 30 cm, korunku má v průměru asi 50 cm a je přesně takový, jak jsem ho dostal.

Díky za radu, Cemus


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 54.27 (?), 6.7.2011 22:46

Možná přihnojit nějakým hnojivem s vyšším obsahem dusíku, třeba Kristalon start. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 55.53 (?), 1.1.2009 10:10

Citroníky jsou opravdu těžké na pěstování, proto by se měl zalévat:

Zima: 2x denně-nejlépe ve stejný čas ráno a večer

Léto: 3x denně-ráno odpoledne a večer(také ve stejný čas.)

Podmínky pro pěstování citrusů:

Světlo, teplo a když je léto, mohly by být aji venku.!Pouze v létě, kdy je teplo!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 64.231 (?), 1.1.2009 11:05

Já citrusy zalévám v zimě 1x týdně (jen málo) a v létě po vyschnutí zeminy. Upřednostňuji dešťovou vodu. Teď jich mám asi 10 ks na chalupě a dostanu se tam až po třech týdnech od zalití. Budou OK, pokud některé z nich nenamrzly. Nevím, proč by se měly zalévat 3x denně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika