Citroník



host - 112.73 (?)
19.5.2013 13:22

doporučujem kvety a plody otrhať, aby sa rastlina zbytočne nevysílila. inak je dosť pravdepodobné, že vám odíde. asi je jedno, či je kúpená 50km od vášho bydliska, aj tak je pre rastlinu šok, keď ju kúpite v marketu u vášho domu a následné umiestnenie na balkon, či záhradu.

zemina "pre citrusy" sa nedoporučuje. lepšie je si namiešať svoju. trebárs s pridaním piesku. vraj citrusy radšej znesú prísušok, než preliatie. veľa zdaru a radosti pri pestovaní. viera      

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
cocacola - (1) - 148.134 (?), 4.5.2008 9:45
ja som si tiež zasadila citrvnik so semien vymačkaneho citrona zatial rastu ale ako sa o ne starat neviem...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 13.234 (?), 14.6.2008 12:16

Dobrý den, mám asi 5let citroník, a letos mám problém, měl spoustu květů, ale tyto postupně opadaly, až nezůstal ani jediný, a stále mně žloutnou a opadávají listy, žloutnutí začíná vždy od špičky a zevní strany listu a zároven jsou viditelné drobné černé tečky.Přesadila jsem ho, postříkala proti savému a žravému hmyzu i když jsem žádného škůdce okem neviděla.Ale zdá se, že nic nezabralo.Zalévám a rosím listy dešťovou vodou.Jestli někdo tušíte v čem je problém, prosím poraďte.

Děkuji za radu, Dana H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.126 (?), 27.6.2008 0:24

Přesaďte ho do větší nádoby (velký kořenový systém). Dejte mu dost vody a světla. Pak Vám bude dělat jenom radost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 51.239 (?), 19.5.2013 0:06

Mám taky ten saméí problém... Koupil em pěknej citron už i s malíma plodama... Listy měl, ale po týdnu mi začaly žloutnout a rychle opadávat... Nevíte čím by to mohlo být???Prosím o rychlouradu než o něj přijdu :-(

pS : am tam 4 cm plody a asi 8 květů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 19.5.2013 5:53

Změna prostředí, citrusy nejspíše takhle reagují na nové podmínky. Pokud stál někde v obchodě v regále (jak se prodávají v supermarketech) tak bych ho hned nedával na přímé slunce, nepřelívat, jedenkrát týdně hnojím tekutým hnojivem na citrusy tak, že proliju zeminu v květináči (nestojí v podmiskách) a přebytek odteče, umím rostliny i rosit, přesazení do trochu větší nádoby by mu neuškodilo. Pokud je v suchu a teple tak mohou velmi rychle napadnout rostlinu i svilušky. Prohlédněte listy, nejlépe lupou,  zda na nich nejsou pavučinky a tyhle mrňavé potvory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.239 (?), 19.5.2013 11:18

a jak často zalévat?Kolikrát týdně... já jsem koupil taky tekuté hnojivo a prodavačka mi řekla že v každé zálivce je lepší mít hnojivo a jeden krát týdně... ale nevím kolik vody na jednu zálivku...

Pak mam již starej 14 let citron vypěstovaný ze semínka... Je vysoký až ke stropu a 3 krát ročně ho řežeme protože roste moc rychle..Bohužel ještě neplodil, ale je krásně zelený a úplně obalený listama-hodně bujný.

Pak sem si koupil Lemon i s plodama již naroubovaný (ten který mi opadává)...bohužel sem si představoval že to bude stejné pěstování... Ale asi ne :-( ..Ale taky si myslíme že to bude změnou klima i když sme ho koupily 50 km od nás jakoby směr na šumavu..

Jinak já sem zalil až po týdnu, protože se mi zdálo že substrát byl pořád hodně vlhký..

PS2 : to mohu přesadit do většího kvetináče už ted i když to má květy a plody a při změně klima?Jinak mam připravenou substrát na cytrusy..První citron ze semnínka roste krásně v klasické zemi smíchané s rašelinou a daří e mu parádně akorát že nemá ani po 14 letech plody..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 19.5.2013 13:36

Ten Váš citrus je zcela jistě uvyklý na prostředí ve kterém je od malička, ty prodávané, plody obsypané rostlinky, jsou rychleny někde v pěstírnách v kdovívjakých podmínkách jen proto, aby se daly co nejdříve draze prodat. 

Já mám už pět citrusů a chystám se koupit další. Cena se pohybuje okolo stovky přímo u pěstitele "za rohem". Jsou to čerstvě naroubované rostlinky které mi již druhým rokem zakvetly, jsou uvyklé na mé prostředí, mám i možnost je nechat přezimovat.

Co se zalívání týče tak mi radil pichnout do zeminy špejli a pokud na ní ulpí nějaká zemina tak je substrát vlhký. Nyní mám citrusy venku u zdi a dostávají od přímého slunce co se jen dá, zalívat musím v těchto podmínkách každý den protože zemina rychle vyschne, hnojím jednou týdně a to tak že proliju až proteče. Pokud není hic a slunce, tak zalití přijde 1-2x za týden, podle velikosti rostliny a květináče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.73 (?), 19.5.2013 13:22

doporučujem kvety a plody otrhať, aby sa rastlina zbytočne nevysílila. inak je dosť pravdepodobné, že vám odíde. asi je jedno, či je kúpená 50km od vášho bydliska, aj tak je pre rastlinu šok, keď ju kúpite v marketu u vášho domu a následné umiestnenie na balkon, či záhradu.

zemina "pre citrusy" sa nedoporučuje. lepšie je si namiešať svoju. trebárs s pridaním piesku. vraj citrusy radšej znesú prísušok, než preliatie. veľa zdaru a radosti pri pestovaní. viera      

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.73 (?), 19.5.2013 13:34

Ešte chcem dodať, že až sa adaptujú a prežijú zimu, ďalší rok vykvitnú, doporučuje sa na jeden plod asi 20 listov. samozrejme u vačších plodov (pomaranče, grepy) je treba tých listov viac. obsiahle čítanie je na citrusy.cz viera   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.126 (?), 27.6.2008 0:27

Budeli mít dost vody, světla a velký květináč, poroste rychle. Chcete-li mít plody je ideální ho po 1 roce naroubovat. Nejlíp hned, když se objeví první trny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika