Chlebovník - Artocarpus heterophyllus Lamk



host - 69.224 (?) 
7.4.2009 23:25, zobrazeno: 12723x

Máte někdo doma "žvejkačkovník"? Ovoce má dužinu barvy i chuti, jako měly kdysi žvýkačky Wrigley´s Juicy Fruit Přivezl jsem si před 3 lety semeno z Kambodži, dnes má cca 3m, vypadá nádherně. Neumí někdo poradit, co s ním případně dál? (jestli je schopen vykvést, plodit, co je k tomu potřeba).  Mám z těch končin (ze semen) ještě mandarinku, lahvovník (anona šupinatá), atd., máme doma docela pěknou džungli

Jinak z mých zkušeností co se týče "žvejkačkovníku": je pěstován v bytě, potřebuje světlo a poměrně velký květináč a kromě zimy hojnou zálivku, je v normální zemině na pokojové kytky koupené v květinářství, občas lehce přihnojím NPK, vše snáší velmi statečně a bez problémů

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Zelenáč Kenny - (29) - 242.174 (?), 5.6.2011 17:00
Ja veru nič také nemám, ale vyzerá to zaujímvo. Mali ste na mysli Chlebovník (Artocarpus altilis) alebo Žakiu (Artocarpus heterophyllus)? Lebo v názve je napísané chlebovník ale latinským názvom máte nazvanú už spomínanú Žakiu (teda podľa wikipedia sa to tak volá). Inak by som to chcel určite aj ja :P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 117.93 (?), 22.8.2011 15:03

Dobrý den,

též jsem si přivezla z Asie semena chlebovníku, teď z nich mám relativně již vysoký stromek, přes léto na balkoně... ale roste a roste a já nevím, zda ho v Čechách mohu dát někam do zahrady... Poradí mi někdo?

Moc děkuji

 

Jana H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 139.108 (?), 15.2.2012 7:22

dobrý den,

chlebovník u nás asi může normálně růst, viděla jsem ho v Praze v zoo proti východu z pavilonu slonů. zdravím j.z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 166.4 (?), 15.2.2012 7:52

Nevím, co roste proti pavilonu slonů, ale chlebovník to zcela jistě nebude...

Je to tropický strom, nejseverněji se pěstuje na Floridě a v jižní Číně, minimální zimní průměrná teplota je 16 C, krátkodobě snese pokles až k 0 C. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 156.21 (?), 18.8.2013 19:58

AHoj, už asi s křížkem po funuse, ale pro zajímavost - strom u bývalého pavilonu slonů je Maclura pomifera. Taky jsem přemýšlela, jestli by to nemohlo být něco jako chlebovník... a ono opravdu nebylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 27.9.2017 16:53

Maclura může v ČR venku plodit. Sám jsem kdysi vypěstoval z jednoho plodu mnoho semenáčků. Chlebovník je však příliš teplomilný. Obě rostliny jsou příbuzné moruší.

Chlebovník
Chlebovník
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika