Chilli - na slunci uvadá



tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 167.132 (?)
18.5.2013 23:38

Nezapomeňte rosit ráno nebo večer, přes slunný den se můžou spálit, ikdyž hodně snesou, co se týče zálivky po listech. Co se týče hydrogelu, je to dost drahá záležitost, kolik je třeba na metr čtvereční a jaká je životnost?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 213.166 (?), 18.5.2013 16:58, zobrazeno: 7010x

Nazdarek pěstitelé :) Mám jen jeden dotaz... Pěstuji chilli papričky odrůdu Naga Bhut Jolokia a nějak se mi to nelíbí :(Když je na přímém slunci, tak jsou listy trošku povadlé, ale po zapadnutí slunce se všechno spraví a je to OK... Zkusím to večer vyfotit jak to vypadá a hodím to tu... Jen nevím zda li tomu mám věnovat malou, či velkou pozornost.Děkuji za každičkou radu

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 194.226 (?), 18.5.2013 19:40

Zdravim, zkuste sem dát nejprve to foto. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 167.132 (?), 18.5.2013 20:58

já dával papričkám do misky... měl jsem je v květináčích... vždycky vodu na celý den, když jsem zapoměl, ovadaly.Okrasné a chili, snad jen třešňové byly v klidu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 194.226 (?), 18.5.2013 21:43

Taky je mívám v květináči nebo truhlíku, v hodně teplých dnech je ještě preventivně rosím z postřikovače. Minulý rok jsem začal ve skleníku experimentovat s hydrogelem, což bych chtěl letos převést i na pěstování v nádobách. Mohlo by to celou péči usnadnit. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 167.132 (?), 18.5.2013 23:38

Nezapomeňte rosit ráno nebo večer, přes slunný den se můžou spálit, ikdyž hodně snesou, co se týče zálivky po listech. Co se týče hydrogelu, je to dost drahá záležitost, kolik je třeba na metr čtvereční a jaká je životnost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 194.226 (?), 19.5.2013 5:35

Rosil jsem většinou po ránu, ještě než začalo sluníčko pořádně hřát. Mám rostlinky na východním balkóně, takže k poledni už to jde do stínu.

Hydrogel používám vážený od firmy Agro CS, ale už je u nás minimálně jeden další prodejce, co ho rozvažuje po dávkách. 1 kg balení vyjde do 400 Kč. Dávkování se mírně liší, píše se přibližně 6 - 10 g na m2 při hloubce zapracování 15 - 20 cm. Pro nádoby se předepisuje cca 1 - 3 g na litr substrátu. Osobně to dělám spíš tak, že pod přesazovanou rostlinku rozhodim malou hrst hydrogelu (cca čajová lžíce) a jakoby rozmíchám se zeminou v důlku, jinak by to rostlinku při bobtnání vytlačovalo ven, potom vydatně zaliju. Před dvěma lety jsem viděl na ČT reportáž ze Španělska, kde hydrogel nejprve nechali nabobtnat s potřebnou dávkou vody a pak ho odměřovali podle objemu.

Životnost hydrogelu se udává na 7 let, ale nikde jsem nenašel křivku odbourávání, takže se domnívám, že to bude podobné jako u poločasu rozpadu - po 3,5 letech ho bude třeba z poloviny obnovit. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 19.5.2013 5:59

Pokud mám papriky v květináči tak dostávají každé ráno dávku vody tak, že proteče a podmiska zůstane plná. Takhle to dělám i v létě a pokud dávka vody nestačí tak dávám větší podmisku aby se udržel substrát vlhký celý den, problém byl jen když zemina vyschla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika