Banánovník - pěstování



Stránky: 1,  2   
jalav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 234.184 (?) 
22.3.2009 16:14, zobrazeno: 53705x

Kolegové zahrádkáři.Nechal jsem se manželkou ukecat na koupi venkovního a(mrazuvzdorného)banánovníku.Vůbec s ním nemám zkušenost jak ošetřovat.Můžete prosím poradit?Děkuji Pepča

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Rena - (16) - 247.202 (?), 22.3.2009 17:57

Dobrý den,

Já se nechala na mrazuvzdorný banánovník nachytat v loni u Starkla. Koupila jsem si tam maličký cca 20 cm,  zasadila na kopeček do směsi zahradní zeminy a písku a zamulčovala. Přes léto narostl nádherně asi 1/2 m a dokonce odnožil malou rostlinku. Asi v říjnu při prvních mrazících zmrzli listy. Ty jsem ostříhala, zkrátila pseudokmen,  obalila takovou rohoží z kokosového vlákna ve dvou vrstvách, tu jsem do výšky vyplnila suchým listím a nad rostlinou jsem tu tohož stáhla k sobě, tak aby dovnitř nepršelo. Celé jsem to ještě obalila netkanou textílii. Byla jsem přesvědčená, že jsem udělala maximum pro zazimování a že zimu bez problému přežije.(aspoň tak jsem si to vydedukovala z návodu, který jsem k němu dostala).  Nedočkavě jsem čekala na jaro jak mi banánovník přezimoval. Včera bylo tak nádherně, že jsem to nevydržela a koukla se jak to přežívá. Byl úplně shnilý, hodila jsem to do kompostu.  A ponaučení pro mě. "Banánovník ano, ale do květináče a na zimu domů". Přeju hodně úspěchů s pěstováním. Renata

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jalav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 234.184 (?), 23.3.2009 13:35

Já se také nalsal od Stárkla.Jsem moc vděčen za radu.Raději ho šoupnu rovnou so květníku a na podzim do místnosti.Mějte se fajn.Pepča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.119 (?), 23.3.2009 19:21

Jestli ještě pane Pepo zavítáte sem na stránky, tak taky něco k tomu povím. Taky jsem si loni koupil musa basjoo u starkla. Venku vám bez vyhřívání přes zimu nepřežije, to je blaf o přezimujícím banánoníku pod hromadou listí. To mohl napsat naprostý neznalec. Naše klima není pro přezimování vhodné, nejlepší je opravdu ho vykopnout a dát někam do chladu, a na jaře ho zase zasadit do země. Mě dal za loňsko 6 odnoží, a letos další 6 . Já jsem ho přezimoval v zimní zahradě a nyní má celkově 2,5 metru. Jinak není vůbec náročný na půdu ani na světlo a ani na hnojení, roste z toho co mu dopřejete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 128.162 (?), 31.7.2009 16:40

No nechci vám do toho nijak mluvit, ale mne zminovany bananovnik ze starkla v poradku preckal zimu a zjara pustil z korenu - kmen bohuzel neprezil - to priznavam. Ale korny pri dostatecnem zakrytu v poradku preckaji zimu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 117.119 (?), 31.7.2009 21:36

To jsou ty veselejší případy. Já také přiznávám že v příznivých regionech jsem se setkal s dobrým přezimováním, ale většina lidí nemá takové štěstí v dobrém klimatu. Pokud náhodou přispíváte i na jiná fóra, tak vás asi i znám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.60 (?), 21.9.2009 23:35

Mám druhým rokem banánovníky od Starkla a jsou O.K.

Na jaře to chvíli trvá, než vylezou.

Vališ-Břeclav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.188 (?), 12.6.2011 9:20

Dobrý den,

já mám tento banánovník od starkla také na zahradě. Na zimu byl přisypaný listím a zakrytý proti vodě plechovou vaničkou. Na jaře byly listy i stonek pohnilé, ale hned s prvními teplými dny vyrašily listy a již je vysoký asi půl metru. To znamená, že ve starklu nelžou.

Pokud nevěříte, zašlu foto.

Duna-soft@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 233.145 (?), 27.11.2009 14:31
Já jsem ho mněla. Na zimu jsme ho pořádně přikryli a bohužel nevydržel. Už ho víckrát nechci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.185 (?), 1.6.2011 13:37

Nevíte někdo co je špatně, když mi žloutnou listy na banánovníku které te prve valézají. Příjde mi že hnije ze vnitř...

Díky za radu

...
...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika