Banánovník - Musa



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 216.44 (?) 
13.10.2006 12:03, zobrazeno: 118699x
Prosím může mi někdo poradit,snažím se o pěstování banánovníku,ale nějak se mi to nedaří,pokaždé mi uhyne,nejprve mi mu opadnou vechny spodní listy ,vrchní listy hnědnou a nevyvinuté listy už mají špičky hnědé.Tuto rostlinu nepřelévám,zalvám ji až poté co má již suchou zeminu do hloubky tak 3 cm.Můžete mi prosím někdo poradit co tedy dělám špatně?Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 165.36 (?), 7.11.2006 21:40
Ahoj, prosim te jestli nekdy zjistis proc takhle hynou listy tak mi to taky napis. Mam ten samy problem. Mam musa tropicana (jo a mam ji z ikey a tam nebylo moc svetla hmm)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 17.142 (?), 14.10.2012 0:46

Zdravím všechy. Chci se podělit o svůj úspěch. melouny pěstuji již 10 let (Praha), každý rok mám několik, které mají více jak 15 kg. ALE Začal jsem pěstovat i banánovník. Na to, že začínám, to není špatné. Na konci se zóny má 4,5 m výšku a kdyby byla delší vegetační doba, snad by i kvetl.

Několik poznatků - pokud je otužován, snase teploty i blízko 0. U mě roste neobyčejně rychle až cca 3 cm za den. 4.5 m udělal od cca 1.5.. do 30.9. Teploty nad 15 stupnu miluje, pokud je vice jak 32 stupnu, tak všechny rostliny na zahradě  "toho mají dost", jen melouny a bananovniky si teleli. Zalevám pravidelne a hodně (!) ale není zamokřeno. Puda musi byt HLUBOKA a VYZIVNA, orientace na jih (mám vyhodu jižniho svahu). Přimo u banánovníku mi rostou tuje, rajcata a melouny, takze pritomnost jine rostliny asi nevadi. Pokud listy rosi, pak je to správně, pokud stare listy hnědnou, tak to nevadi, pokud hnednou mladé listy, tak je to špatne.  Mám obrovské množství odnoží, které ale jen pro známé z okolí přesadim, jinak je střihám, aby hlavní výhony neoslabovaly. Přes zimu je možné je zazimovat buď "domečkem" s polystyrenu (loni se mi nepovedlo) anebo uřiznutím začátkem listopadu u země, důkladným zazimováním (drcená kůra ve větší vrstvě, piliny atd). To se mi poovedlo. Příští rok chci mít přímo před domem banánovník alepoň 5 m vysoký s banány. Držte mi palce.

Pepa

Sklizeň melounů - u banánovníku před domem
Sklizeň melounů - u banánovníku před domem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 14.10.2012 13:07

Nádherné výsledky yes. Jám mám banánovník letos poprvé, je to menší odrůda, částečně by měl být i mrazuvzdorný. Mám ho venku v květináči a je tak metr vysoký, na zimu se chystám dát ho do místnosti. 

Ten polystyrenový domeček, co vše má zakrýt, jak je velký?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 17.142 (?), 14.10.2012 20:56

Polystrénový domeček je vidět z obrázku. Vnitřek byl vysypan pilinami. Bohužel zima byla dost silná a tak mi stonek umrzl. Přesto jsem ho na jaře u země uřízl a rostl za par dní znovu. Domeček je asi metoda pro kraje, kde je zima do cca -10. Výhoda je, že na jaře již roste z výšky cca 1-2 metrů a tak jsou plody jistější. V našich podmínkách je to sázka do loterie, může to vyjít. Letos zkusím ještě něco podobného.  Pokud bude zájem, pošlu ukázky.

Pepa

Zazimování banánovníku na zimu na zahradě před domem
Zazimování banánovníku na zimu na zahradě před domem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 14.10.2012 23:14

A co ty listy, ty se nechají, ty se nestříhají?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 17.142 (?), 15.10.2012 8:38

listy se stříhají, zůstává jen "kmen" celé se to "uhemuje". Při mírné zimě to stačí. Letos to udělám znovu, ale domeček zmenším.  do pár let zjistím optimální velikost domečku a způsob zazimování. 

Finálnívýsledek zazimování
Finálnívýsledek zazimování
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 15.10.2012 8:55

Já ten můj na zimu schovám, ale pokud by se podařilo namnožit ho tak bych to zkusil i venku. Možná by do domečku z polystyrenu stačilo dát nějakou slabou žárovku která by vzduch v případě potřeby uvnitř ovlažila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 14.10.2012 14:28

Tak to je paráda..držím palce..smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.13 (?), 29.1.2014 17:28

Dobry den, muzete uvest o jaky konkretni druh bananovniku se jedna, ze dokaze dorust do takove vysky ze sezonu? A taky bych se s vami rad poradil o pestovani melounu, kdyz to me prave letos zacalo zajimat a myslim ze je nejvhodnejsi doba pro sber informaci a rad :-) dekuji. lowel@email.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika