Banánovník - jak přesadit odnože



host - 102.39 (?) 
30.3.2009 16:47, zobrazeno: 33000x

Mám banánovník, moc mi nejde, ale dělá odnože a ty bych si ráda zasadila, ale vždy mi zčernaly. Kořeny nemají, nejdou prostě z hlíny jen tak vyloupnout, jsou přirostlé k tomu velkému banánu vždy jsem je odřízla, někdy dala do vody-samozřejmě nezakořenily a někdy zasadila rovnou a zčernaly. děkuji pavla

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 117.119 (?), 30.3.2009 21:13

Odnože se od mateční rostliny oddělují když mají 4-5 listů, a musí se uříznout i kousek mateční rostliny! Mladé odnože nemají prakticky žádné kořeny. Proto musíte s nožem zaject trochu blíže k rostlině, vůbec se toho nebojte. Jestli si neveříte tak vyjmněte rostlinu z květináče a odhrňte hlínu až ke kořenům ať víte kam máte říznout. Takže odnož musí mít vždy kořínky, nebo nezakoření.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
anii - (25) - 79.150 (?), 20.4.2009 7:50

Dobrý den,

nedávno jsem rozmnožovala můj banánovník, protože ho kolegyně chtěly, a ujmuly se mi všechny odnože, dokonce i ty s jedním či dvěma lístky. Celkem 15ks (banánovník mi množí jak prdlej.. je to 2 týdny a už má zase 4 odnože). Banánovník jsem vyjmula z původního obalu a trochu odrolila hlínu z vrchu. Pak jsem si vzala ostrej nůž, a začala řezat. Do mateční rotliny jsem moc neřezala, jelikož jsem ho nechala udělat tolik odnoží, nechtěla jsem o ní přijít. Z jedné strany měl banánovník vždy trošku kořínků, z druhébyl přirostlý. Uřízla jsem ho tak, abych ponechala kořínky ale nesekla moc z matky. Pak jsem banánovníky namočila bohatě do stimulátoru a chvíli vyčkala - cca 30 min. Pom jsem banánovníky zasadila do hlíny, konkrétně z tesca do hlíny pro výsev a množení.. byla za cca 40Kč střední pytel. Banánovníky jsem zalila až druhý den a nechala za oknem na sluníčku. No a už dělají i ty odnože své vlastní odnože. Četla jsem, že se to napoprvé nepodaří namnožit, ale já to dělala poprvé a v pořádku. Není to zas taková věda. Hodně úspěchu přeji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 149.169 (?), 6.7.2009 19:27

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli bych od Vás také nomohla dostat jednu odnož banánovníku. Už mám doma takovou malou exotickou zahrádku a banánovník mi ještě chybí. Děkuji. janinka.sobotkova@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 37.74 (?), 18.8.2009 20:10

Dobrý den,

ja pěstuji banánovnik na zahradě (bez skleníku, letos zkusím aby přezimoval), odnoží mám nepočítaně, ty největší asi 50 cm vysoké, pokud máte cestu do Prahy, zastavte se rád Vám je dám.

Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 112.110 (?), 10.9.2009 15:33

Banánovík je skutečný plevel, pokud má správnou teplotu. Odnož proto koření velmi snadno. Já odnož odděluji, pokud má min. 3 plně vyvinuté listy. Nožem odhrnu trochu země kolem odnože a pak zajedu nožem mezi mateční rostlinu a odnož.. Vše co je v cestě přeřežu. Pak vytáhnu odnož a dám ji do sklenice s vodou. Tam snadno zakoření. Žádný stimulátor, jen udržuji teplotu na minimálně 23st. Aby odnož zakořenila, musí mít kousek (stačí 0,5cm) oddenku, neboť z oddenku vyrůstají kořeny. Proto se doporučuje říznost hlouběji do matky. Osobně má zkušenost, že jakékoliv poškození ať matky či odnože se snadno zahojí, pokud teplota neklesne pod výše deklarované 23st.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 32.138 (?), 30.7.2015 23:14

Dnes jsem dostal od kamaráda 2 odnože (každá 2 listy), tak doufám ve Vaši zkušenost, že banánovník roste jako plevel :)))  Pichl jsem je rovnou do zeminy, budu zalévat a rosit. Tak se snad oba chytí :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika