banánovník



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 221.186 (?) 
11.4.2007 1:34, zobrazeno: 82652x

Dobrý den,

potřebuji poradit s pěstováním banánovníku.Mám banánovník třetím rokem a usychají mi skoro všechny listy.Začnou nejříve hnědnout okraje až postupně uschne celý list.Dočetla jsem se,že nesmí být v průvanu,tak jsem ho přestěhovala,dále jsem myslela,že má suchý vzduch,tak jsem ho postavila na keramzit zalitý vodou a často ho rosím.Pak jsem někde četla,ža se má zalévat jen jedenkrát za 3 týdny,tak jsem myslela,že ho přelévam.V knihách je jeho pěstování popsané jako jednoduchá věc,ale skutečnost je úplně jiná.Můžete mi někdo poradit,nerada bych o něj přišla.Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 173.178 (?), 12.4.2007 14:03

Banánovník pěstujeme v zimní zahradě. Potřebuje hlavně dostatek světla, tepla (snese i přímé slunce) a vydatnou zálivku. Letos jsme sklidili asi 140 banánů, po odplození rostlina zahyne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 122.4 (?), 29.4.2007 16:26
Banánovník rády napadají SVILUŠKY, problémy co popisujete mohou tito škůdci způsobovat. Zkontrolujte proto prosím spodní strany listů, hlavně u řapíků. Hledejte jemné pavučinky a "hýbající se černé a bílé tečky". Pokud je toto Váš problém, svilušky snadno zlikvidujete postříkem OMITE 30W nebo jeho emulzní obdobou. Po postřiku doporučuji provést preventivní postřik přípravkem NISSORUN. Oba přípravky lze koupit v sadě v každém kvalitním květinářství či zahradníctví.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.189 (?), 30.4.2007 10:24
Dobrý den, Váš banánovník má stejné příznaky jako můj. Banánovník přesaďte, třeba i do stejné nádoby, ve které je teď, (záleží na velikosti) ale hlavně to chce novou zeminu, nejlépe odlehčenou a provzdušněnou - doporučuji substrát pro pokojové rostliny smíchat s pískem v poměru 2:1. Kořenový bal lehce ořežte a odstraňte trochu zeminy z balu. Poté ho zasaďte, chvíli neporoste, ale tak za měsíc za dva začne růst. Hlavně ho nepřelévejte, (záleží také na stanovišti: pokud ho máte na jižním okně, na slunci, zálévejte vydatně) ale nesmí ani vyschnout. Mějte ho na hodně světlém, možná až slunném stanovišti. Váš banánovník je už docelá starý, takže pri troše štěstí Vám brzy může vyplodit, i v pokojových podmínkách a to cca 10 až 30kg, jsou připady i 40-ti kilogramové úrody! Přeji mnoho úspěchů při pěstování!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 198.126 (?), 4.3.2008 21:56

Dobrý den,

čtu váš příspěvek o až 40 ti kilogramové sklizni, ale myslím, že v bytových podmínkách se toto těžko dosáhne. mě vykvetl banánovník dvakrát, mám ho v pokoji u jižního okna, ale vždy ještě zelené banány zčernaly a celý banánovník uhynul, ale před tím se mu dařilo velmi dobře. Nikdy mi banány nedozrály, vždy zůstaly ve velikosti 6-8 cm.

Pokud se Vám skutečně podařilo vypěstovat takový trs banánů v pokojových podmínkách, tak bych Vás prosil o zaslánífotografie emailem: jhrstka@volny.cz

Jiří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.26 (?), 1.8.2007 16:52
mno když usychají listy tag to znamená že má nedostatek vody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 174.218 (?), 1.8.2007 19:48
Dobrý den, také se pokouším o pěstování banánovníku. Roste mi krásně, ale také mu osychají listy. Jen okraje a to u většiny spodních listů. Horní tedy poslední tři listy jsou bez chybičky a tak to pokračuje. Při každém novém listu vždy začne další osychat. Prohlédla jsem ho, svilušky tam nejsou. Zalévám pravidelně, nenechávám vodu v misce. Poradíte? Děkuji Lada
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 18.18 (?), 15.8.2007 12:11
To, že osychají konce spodních listů je naprosto normální! Nebo si snad myslíš, že banánovníky rostoucí volně v přírodě jsou jako ze škatulky?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 170.132 (?), 29.8.2007 12:38

Prosím Vás, jak mám docílit aby mi banánovník plodil?

Děkuji Dekařová marcela

marceladekarova@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.3 (?), 29.8.2007 12:44
Mně banánovník zaplodil až po více letech, údajně má zakódovaných cca 60 listů i květní stvol, k výživě je zapotřebí posledních 10 listů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika