Asimina Triloba



Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 64.44 (?)
6.2.2018 20:19

super, aj ich skusam vypestovat zo semienka, ja ich mam len cca 3 tyzdne v zemi, tak vidim ze budem musiet pockat :-) som zvedavy aka bude klicivost, som mal semianka cca 4 mesiace v chladnicke, tak uvidim...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Talian - (45) - 4.178 (?), 21.11.2018 17:17

Samozrejme mal som aj 9 lalokov, ale třeba nechať menej, aby neboli malé..

Viaclaločná
Viaclaločná
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 6.2.2018 11:16

Zkouším vypěstovat asiminu ze semínek. Po 3 měsících stratifikace a 2 měsících v zemi konečně začínají vylézat ven, vypadá to na 100% úspěšnost. Bohužel se mi ale děje takový nešvar - jakmile klíček vyleze (jen takové očko), začne se narovnávat, přičemž se jeho špička vytrhne z původní ho semínka a narovná se. Přitom ale přijde o nádherné 2 listy, které na té špičce byly - jsou velikosti semene a zůstanou utržené uvnitř (zjistil jsem to při rozpitvání semena). Takto se mi to stalo u první rosliny. U druhé jsem to zkusil ošetřit tak, že jsem hlínu kolem semene uvolnil, aby se mohlo volně zvednout i s klíčkem a neutrho se. Přesto se z něj klíček opět utrhl. Je to velká potíž a bude asimina normálně pokračovat v růstu i bez těchto prvních 2 listů, nebo je nějaká alternativa, jak to pořešit u ostatních? Bojím se je třeba nějak rozlousknout, protože klíček je křehký a pravděpodobně bych při tom louskání ty listy opět utrhl.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.9 (?), 6.2.2018 13:07

Vysévá se do rašeliny, nejlépe ještě vylehčené perlitem - pokud se děložní lístky urvou, ale růstový vrchol se nepoškodí, tak to snad nějak přežije, ale bude to slabé. Skoro bych ty zbylá, teprve klíčící semena, opatrně vypláchl vodou a nasadil do něčeho lehkého.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 64.44 (?), 6.2.2018 20:19

super, aj ich skusam vypestovat zo semienka, ja ich mam len cca 3 tyzdne v zemi, tak vidim ze budem musiet pockat :-) som zvedavy aka bude klicivost, som mal semianka cca 4 mesiace v chladnicke, tak uvidim...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 234.91 (?), 6.2.2018 21:13

Tak jsem to zkusil ještě probrat na specializovanějším fóru, a dle názorů je u rostlin tohoto typu běžné, že o děložní lístky v semenu přijdou, ale pak rostou normálně dál. Takže uvidím za pár dní...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 138.15 (?), 10.2.2018 15:47

Tak obavy byly zbytečné, už se začaly objevovat první lístky.

Ale ty děložní lístky se trhají i u těch rostlin, u kterých se semena na špičce zvedla. Vážně jsou schopny ty listy odhodit zbytek semene? Když to zkouším rozpůlit ručně, chce to dost síly a páčení...

Další věc - z květináče s 20 klíčícími semeny jsem vyplavil zeminu a rostlinky rozesadil. Proběhlo to bez jakéhokoli poškození, a vzhledem k jednoduchosti kořenů si myslím, že by to na růst rostlin nemělo mít nejmenší vliv. A raději jednoduše teď, než s velkou opatrností u větších a olistěných rostlin. Uvidíme...





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 249.133 (?), 11.2.2018 15:48

A načo ti bude tolko rastlín.Pred 15 rokmi by si bol kapor no dnes nepredáš stromček ani za cenu jablone.Naviac to je schopné dozrieť max na západnom Slovensku a južnej Moravewink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 138.15 (?), 11.2.2018 16:36

Nikdo nic neprodává, já je chci naopak pěstovat. Jinak se prodávají běžně za cenu kolem 800, nikoli jako jabloně.

Když už bylo tolik semen, tak proč se omezovat? wink Aspoň můžu pokusničit - něco nechám jako semenáče, něco zkusím naroubovat, zasadím hustěji a nechám jen ty nejlepší.

Dozrávají i 2 km odtud, mám informace, že ve výškách kolem 400 mnm běžně, dokonce i v 500. Takže vašemu tvrzení nevěřím. BTW o nic nejde, časem se ukáže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 12.2.2018 8:03

ahojte,

viete poradit kam ist kupit asiminu? pripadne eshop. nieco spolahlive, rastlinka je celkom drahy experiment :)

vdaka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.225 (?), 18.2.2018 18:39

Já upozorním iba na výber odrody... Treba sa zamerať na veĺmi skoré odrody.

Samozrejme S málo semenani....asimina sa dá kúpiť od 15€ hore... samozrejme štepená. Osobně by som kúpil aj za 50€,len aby bola vysoká 1,5 m a hrubšia ako palec chlapa.Úrodu máte budúci rok. Samozrejme vás neodhováram od pokusov, ale počkáte si zopár rokov.Viem o čom hovorím....55€ má vyšla origoška z USA.

   S pozdravom   Talian

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika