Asimina Triloba



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?)
16.5.2018 12:42

No asimina má dlouhý kůlový kořen. Takže ten byl smotán uvnitř květináče, hmm. Takže jí to evidentně není na škodu. Všude se totiž doporučuje ji předpěstovat ve vysokých nádobách, 30-40cm, takže je mám v PETkách a po zimě plánuji vysadit na stálé stanoviště.

Ne, letos jsem je vyklíčil, takže to ještě potrvá... wink Jen váhám, zda je nechat v klidu růst, nebo je zkusit naočkovat, jestli rozdíl ve kvalitě plodů bude tak velký...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 122.71 (?), 8.3.2018 12:04

Včera mi přišla Asimina prima.Můžete mi poradit, kdy ji mohu zasadit do země?Je to stromek asi 80cm.Nevím, zda mohu už nyní.děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.14 (?), 8.3.2018 17:02
Můžete už nyní. Nebo i déle/pozdějc. 😉. IH. (vážne: kľudne ju zasaďte teraz, kvôli počasiu už netreba čakať).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 16.5.2018 7:39

tak uz je asimina aj u mna :)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 16.5.2018 7:57

Mě překvapuje, jak to mají takové stromky s kořeny, že se prodávají v tak malých kontejnerech. Pěstuji si ze semen v PETkách a kořen při klíčení dosahuje od shora až ke dnu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 16.5.2018 12:24

kvetinac bol prekoreneny velmi, fakt velmi. korene obtocene uplne.

pri inej rastline by som obtocene korene rozstrihal, ale asimina je vraj velmi citliva na poskodenie korenov, tak som ich nechal bez zasahu. a vlastne som len vybral korenovy bal a zasadil do malej jamky (vysadbova jama bola pripravena dopredu)

vase vlastne semenace uz zarodili?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 16.5.2018 12:42

No asimina má dlouhý kůlový kořen. Takže ten byl smotán uvnitř květináče, hmm. Takže jí to evidentně není na škodu. Všude se totiž doporučuje ji předpěstovat ve vysokých nádobách, 30-40cm, takže je mám v PETkách a po zimě plánuji vysadit na stálé stanoviště.

Ne, letos jsem je vyklíčil, takže to ještě potrvá... wink Jen váhám, zda je nechat v klidu růst, nebo je zkusit naočkovat, jestli rozdíl ve kvalitě plodů bude tak velký...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 16.5.2018 13:55

bol som prekvapeny kvetinacom, cakal som vysoky ale vypestok je pekny, ocividne jej to doteraz nevadilo. uvidim, ako sa jej bude darit na trvalom stanovisku.

osobne dufam ze rozdiely medzi semenacom a znamou odrodou nebudu velke (mam semenac).

tienenie je ozaj tak potrebne? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 16.5.2018 14:05

Myslím si, že ze začátku určitě. Já je mám sice ve skleníku, ale i tam se začaly dělat skvrny na listech, pravděpodobně od slunce. Udělal jsem nad nimi stříšku z bílé netkanky a teď se jim vede dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 13.7.2018 21:00

Vloni jsem asiminu na podzim vysadil, přezimovala, vyrašila, malinko přirostla a dnes shodila všechny listy. Je na slunném místě, suchem a ani mokrem netrpěla. Co s ní. Zoufat nebo doufat? Prima z Kruhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.174 (?), 14.7.2018 10:50
Kuky: Príčinou môže byť to že je vystavená slnku. Mladé Asiminy s tým môžu mať problém, viac im vyhovuje polotieň. Ja mám 2 niekoľkoročné Asiminy (mladšia z nich je na fotkách), obe som zasadil tak že od juhu majú vysoký strom, takže slnko na ne priamo dopadá len ráno a neskoro poobede. Nikdy som s nimi nemal žiadny problém. V podstate jedinou starostlivosťou je zavlažovanie - sucho im tiež neprospieva. Nepátral som po tom v akých pôvodných biotopoch rastie Asimina v jej domovine - Sev.Amerike, ale môj známy ktorý sa v pestovaní týchto exotických ovocnín dobre vyzná Asimine v prvých 3 rokoch po vysadení umele vytváral tieň počas letných slnečných dní. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika