Asimina Triloba



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.81 (?)
11.6.2017 7:18
Asimina dnes - plody rastú, stromček má zdravé zelené listy, niektoré sú väčšie než ľudská ruka. Bez postrekov a bez rezu, jedinou starostlivosťou je zavlažovanie. IH




Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.165 (?), 12.5.2017 19:58
Rovnaká skúsenosť ako Teta Jana, absolútny súhlas s ňou čo sa týka mrazuodolnosti kvetov Asiminy. U nás minulý rok -5°C, tento rok najmenej -3°C, nezmrzol a neodpadol ani jeden kvet. Fotky snáď hovoria jasnou rečou. Skúsenosť z jednej (v tomto prípade dvoch) záhrad nie je všeobjímajúca, ale je jednoznačne takáto. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.182 (?), 18.5.2017 21:01
Asimina už odkvitla, ale až teraz sa začína poriadne olisťovať. Listy ešte narastú podstatne väčšie. Starší stromček je na foto 1, mladší na foto 2. V zime aj počas jarných mrazov bez akejkoľvek ochrany, mrazové poškodenie žiadne. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.210 (?), 27.5.2017 19:51
Asimina - (nie vždy)triloba. (foto). IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.81 (?), 11.6.2017 7:18
Asimina dnes - plody rastú, stromček má zdravé zelené listy, niektoré sú väčšie než ľudská ruka. Bez postrekov a bez rezu, jedinou starostlivosťou je zavlažovanie. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.234 (?), 11.6.2017 16:19

Můžete někdo porovnat chut několika různých odrůd? Někde jsem četl, že jsou všechny asiminy chuťově stejné. Mám pár malých naorubovaných rostlin starších odrůd, zatím v květináči, které jsem sehnal za babku, ale nevím jestli si raději nepořídit novější odrůdy, u kterých v popisech chválí výjímečnou či vylepšenou chuť neporovnatelnou s dřívějšími kultivary... (otázka jestli to právě není jen přehnané tvrzení šlechtitele...)

Vy máte pane Hlavatý jakou odrůdu? (čtu že jste z ní byl loni mile překvapen...) A chápu správně že máte jen jednu a plodí vám?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.135 (?), 11.6.2017 17:19
Krokodýle: Neviem akú mám odrodu, keď som ju kupoval tak bola označená len ako "Asimina". Pravdupovediac som ani nevedel že nejaké odrody existujú... Nedá sa povedať že by som bol prekvapený, skôr je to tak že Asimina od začiatku vykazuje mrazuodolnosť a bezproblémovosť. Nemám žiadny záujem tu Asiminu nejako propagovať, centrom môjho ovocinárskeho snaženia sú jablone a hrušky. Tieto exotinky sú nadstavba, ak sa podarí-fajn, ak nie, nič sa nedeje. Faktom ale je, že po tejto krutej zime mi vymrzol figovník aj hurmikaki, ale Asimina šlape ďalej akoby nič. Aprílové aj májové mrazy si ani nevšimla. Podobne aj pred rokom. Stromček je bez rezu, bez postrekov - sen každého záhradkára. Chuť plodov - pre mňa famózna, možno pre iného nie. Mám 2 stromky, jeden starší a jeden mladší. Starší rodil už prv, opeľovač nie je potrebný. Boli tu popisované rôzne metódy ako opeľovať kvety pomocou štetca, sú to blbosti, žiadne takéto šaškárne som nerobil a úroda je bohatá. Rodivosť je od 4.-5. roku po vysadení. Snáď sa vyjadrí aj Teta Jana, ktorá má s Asiminou ešte viac skúseností ako ja. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 11.6.2017 20:42

V době, kdy jsem kupovala Asiminu já, tak se odrůdy ještě neřešily, byla to novinka. Můj stromek měl taky jen visačku Asimina, ale vzhledem k jeho samosprašnosti jde o Primu. Je spousta nových odrůd a já neznám jejich chuť, takže nemohu porovnávat, ale ta moje mi chutná velmi. Stromek je velmi atraktivní i bez plodů a je ozdobou našeho dvora. Intenzivně hledám místo pro další kousek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.85 (?), 19.6.2017 19:38
Plody Asiminy aktuálne - dnes. Rastú pekne, zaujímavé je že vôbec nepadajú, a to bol u nás v posledných dňoch poriadne silný vietor. Nespadol ani jeden plod. Pritom na pohľad vyzerajú akoby na strome držali len silou vôle. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.250 (?), 8.7.2017 12:33
(T.J.: "Stromek je velmi atraktivní... a je ozdobou..."). Súhlasím, napokon posúďte sami - foto 1,2,3. A prečo "triloba"? Pozrite si foto 4 a je to jasné. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 8.7.2017 13:23

Na to, jak je u nás obrovské sucho (v noci konečně slušně zapršelo) a já mám vodu tak akorát na rajčata, je Asimina krásná a plodů je taky dostatek, jen jsou letos překvapivě všechny singl, našla jsem poze dvě dvojičky.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika