Ananas



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 8.39 (?) 
4.10.2007 16:30, zobrazeno: 67685x

Prosím pěkně, může mi někdo napsat, jak je to tedy s vypěstováním rostlinky z koupeného ananasu. jednou jsem to zkusila a ihned mi to uschlo.

Děkuji za každý příspěvek a těším se.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 33.214 (?), 7.10.2007 23:53
Vršek se uřízne a nechá nějaký den zaschnout. Kdysi jsem to udělala, pak zapomněla a když už jsem ho vyhodila do koše, manžel ho vytáhl na světlo s tím, že mu vyrážejí kořínky. Takže jsem ho chvíli pěstovala. Nedopěstovala,protože já občas pokojovky zapomenu zalít, občas přeliju. Nedávno mi manžel předčítal z netu nějaké rady, jak na ananas, protože přehlédl, že jeden už od loňského roku opět pěstuju.Moc jsem mu nevěnovala pozornost, ale tuším, že mluvil něco o vylomení postranních listů. Ale já jsem ho loni opět jen uřízla a nechala asi dva nebo tři dny zaschnout a pak zasadila. A roste, a to přesto, že skutečně jsem k pokojovkám dost macešská. Mám dojem, že něco bylo v Receptáři nebo Loskutákovi, možná byste to ještě někde objevila.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.31 (?), 8.10.2007 9:38
Dobrý den, souhlasím s postupem, který radí paní v příspěvku... myslím, že tam ještě na květináč natáhnout igeliťák . Sama jsem ho taky pěstovala, ale pak nakonec letěl, protože ať se to jdá nebo ne, ale docela zabírá místo... jeho listy jsou hodně pevné a i dlouhé... nejlépe by se vyjímal na nějákem samostatném stojanu na kytky...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.3 (?), 8.10.2007 11:31
Ano, pán pěstoval ananas (bylo to v Loskutákovi) ve vytápěném skleníku, pěstoval tam hlavně orchideje, říkal, že už jim i nějaký uzrál a že byl mnohem chutnější než kupovaný, taky mě to láká si vypěstovat, tvrdil, že to není vůbec náročné na pěstování, ale myslím si, že hodně dělá  mikroklima ve skleníku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 59.34 (?), 7.11.2007 10:23

Úspěšně pěstuji ananas již třetí rok. Pěstování je jednoduché, seřízneme listy i s dužinou, nechala jsem stvol zaschnou asi 3 dny a nakonec zasadila do hlíny a dala na okenní parapet. Celkem důležité je teplo, aby nám hychle zakořenil a nezačal zahnívat. Přetáhnou sáček je vhodné, navodí se tím vhodné klima. Zalévat opatrně. Roste opravdu rychle, ale zabere hodně místa!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.10 (?), 19.11.2007 7:11
Dobrý den,
také úspěšně pěstuji ananas. Mám ho rok a půl a daří se mu dobře. Postup při kterém mi zakořenil, je takovýto:
- Vykroutila jsem růžici z ananasu (nebojte se toho, jde to snadno a je to mnohem lepší než ji rovnou odříznout od plodu) a vzniklou malou špičku odřízla.
- Otrhala jsem spodní listy asi do výšky 2 cm, dala jsem takto připravenou růžici do úzké sklinky (tak aby v ní visela! Nahoře sklenice ji drží zbylé listy) a  nechala volně zasychat (nedávat ji na topení!)
- Asi po 5 dnech (je to různé, může být už připravena po 3 dnech nebo také až po 7 dnech) jsem ji zasadila do hlíny (rašelina, obyčejná hlína ze zahrádky - obojí přepařené + písek).
- Rostlina má mělké kořeny, proto ji pro stabilitu zasaďte přiměřeně pevně a trošku hlouběji.
- Přes období růstu ji hnojím jako jiné pokojovky (asi tak jednou za dva, za tři týdny), zalévám do růžice a rosím.
 - Při výběru ananasu nezapomeňte zkontrolovat jeho střed, nesmí být vyhnitý ani vylomený!
Přeji hodně úspěchů, Iveta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 242.87 (?), 8.1.2010 12:55
dobry den cim to je ze zloutnou a pozdeji usychaji spodni listy ananasovniku?Dekuji za odpoved.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 155.121 (?), 8.1.2010 15:16

Není v teple? Přes zimu má být v chladnější místnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 235.249 (?), 8.1.2010 21:28

Ne, je to tropická rostlina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 191.35 (?), 8.1.2010 22:15

Lépe ale přezimuje při teplotě kolem 15 stupňů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika