Actinidia deliciosa Jenny



Stránky: 1,  2   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?) 
17.11.2009 8:06, zobrazeno: 20193x

Vloni jsem zasadil tuto Jenny samosprašnou drůdu. Máte s ní někdo zkušenost? Děkuji

byl smazán odkaz, tak alespoň obrázek
byl smazán odkaz, tak alespoň obrázek
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 152.38 (?), 1.6.2011 19:32

Jenny je další samosprašnou odrůdou kiwi, tentokrát čínské varianty deliciosa. Znamená to, že nepotřebujete samčí a samičí rostlinu, stačí jedna. Kromě chutných plodů se zároveň jedná o pěknou rostlinu s tmavě zelenými listy a vonnými květy v červnu.
Plody této popínavky jsou velmi podobné běžnému kiwi, které známe z obchodů. Jsou velikosti větší švestky, cca 5-7 cm, s hnědou slupkou, která není tak chlupatá jako novozélandské plody. Je dobré je utrhnout včas – když začnou měnit barvu a nechat dojít v pokojové teplotě pro okamžitou konzumaci nebo uschovat v lednici, kde mohou zůstat velmi dlouho. Plodí přibližně v říjnu. Rostliny plodí většinou dva roky po výsadbě.

Pro zajištění spolehlivých výnosů je potřeba kiwi stříhat. Plodí na dvouletém dřevě. 2 roky po výsadbě rostlinu nechte být. Poté začněte krátit dvouleté dřevo na pevné větve, které unesou plody a nasadí dostatek nových větví, které za další rok budou také plodit. Větve starší 3 let by se měly odstranit, aby rostlina neustále vytvářela mladé dřevo, které plodí. Prořezávejte na konci zimy, dokud není přítomna míza.

Kiwi potřebuje slunečnou polohu a mírně kyselou, kyprou zem. Pozor na přehnojení – nechce potom kvést. Tento druh snáší teploty k -24°C.

kiwi nemocné
kiwi nemocné
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.61 (?), 1.6.2011 23:32

Ja mám Jenny už desať rokov a ešte som nevidel na nej ani jeden plod. Rastie ako divá a neplodí. Ak si pozriete predošlé diskusie o tejto odrode, zistíte, že nie sú veľmi lichotivé. Preto som ju tento rok preštepil Haywardom do jedného konára. Ale budem rád, keď sa ozvú ďalší majitelia Jenny a pochvália sa s úrodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 79.236 (?), 2.6.2011 7:31

Taky nejsem moc spokojený, mám ho třetím rokem, vždy na jaře omrzne a vyráží znovu, začínám přemýšlet nad nějakou jarní ochranou, asi mi jen živoří, dám mu ještě rok a pak ho vyhodím


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 125.34 (?), 7.6.2013 5:52

Nevím přesně, jestli mám taky zmiňovanou odrůdu.. podle listů se zdá že ano. 3 roky mi kvete, ale stále jen samčími květy. Byla kupovaná jako samosprašná. Nevíte někdo, proč mi moje kiwi neplodí?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 26.143 (?), 20.6.2013 15:13

celkom určite ide o maloplodé kivi- je to Kolomikta- potrebujete samca aj samicu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
500JJjj - (11) - 188.195 (?), 11.7.2013 12:54

Mne to pripadá tým sfarbeným okrajom matných listov tiež ako ACTINÍDIA - KOLOMIKTA a podľa môjho úsodku je to samica.

Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 26.143 (?), 25.5.2013 0:25

Dobrý deň, mám semenáč 15 rokov starý, bujne rastie aj 5-6 m každá vetva, ale nekvitne, proadte prosím ako na to, ďakujem

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 26.143 (?), 25.5.2013 0:29

Dobrý deň, neviete mi prosím poradiť, ako preštepiť 15 rokov starý semenáč- nekvitne, ďakujem

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 92.198 (?), 26.5.2013 21:37

Preštepiť za zelena - teraz. Má zlú afinitu s inými odrodami, preto na preštepenie drevnatými vrúblami zabudnite. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika