ačokča



Stránky: 1,  2   
host - 109.210 (?) 
2.4.2008 16:40, zobrazeno: 16857x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zasela jsem semínka ačokči, ale z 15 mě vylozlo jen jedno a to mě ještě uhnilo. nemáte s tím někdo zkušenosti?? Klasicky jsem to dala do květináčku a pod igelitový pytlík. Moc děkuji myslela jsem, že budu mít něco nového!!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 2.4.2008 17:17

Já jsem vloni zasela ačokču poprvé a hned mi vyšla všechna semínka.  Nedávala jsem je ale pod igelit,  možná, že proto Vám ta semínka zašla. JInak mě nic jiného nenapadá.  Zkuste to zasít znovu, tolik nezalévejte a nepřikrývejte, ať mohou dýchat.  Snad to vyjde. Zdraví - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 80.156 (?), 2.4.2008 22:55

Také záleží na teplotě v místnosti, kde květináček stojí. Já jsem poprvé vyséval papriky a udělal jsem tu chybu, že jsem je nechal v nevytápěné místnosti, kde bylo chladněji než v místnostech obytných. Klíčit začaly až když jsem je přenesl do tepla. Jinak bych také navrhoval nepřekrývat ačokču igelitem. Jelikož roste velmi rychle a sázet ven ji lze až v druhé polovině května,  máte dost času na zopakování pokusu.  Já ji teprve budu vysévat - možná za týden. Z loňské zkušenosti můžu říct, že během vegetace ačokča potřebuje hlavně dostatek vody a je výhodné umístit ji k plotu nebo k jiné opoře, po které se pne.   

Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 109.210 (?), 4.4.2008 8:57

Moc díky za radu!! bohužel jsem měla semíka od jedné známé chtěla jsem se podělit se sazeničkama a tak jsem je vysela všechny. tak asi až za rok a nebo že bych ještě u někoho nějaké vyžebrala!! Ale asi bych je pod igelit nedávala. Byly na jižní straně teplo tam měli. Tak něvím kde soudruzi z NDR udelali chybu!! Martina K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 29.176 (?), 4.4.2008 21:39

Pokud byste neměla kde je sehnat, můžu Vám případně i nějaká poslat poštou - loni jsem jich sebral mnohem víc než potřebuji.

Tomáš S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.235 (?), 4.4.2008 21:48

Soudruzi z NDR asi nenechali dozrát osivo. Ono nestačí jen to že je tmavé skoro černé, ale plod ze kterého se sklízí musí změnit barvu do žluta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 144.219 (?), 1.8.2008 20:37

Letos jsem zasadila poprvé, krásně vzešla, začíná rychle plodit, už jsem zavařila 3 skleničky a docela mi chutná i syrová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 2.8.2008 12:51

Docela dobré jsou grilované s kořením, pak potřené olivovým olejem s česnekem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.62 (?), 3.8.2008 21:24

Jak vypadá zralý plod vhodný ke konzumaci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 4.8.2008 12:17

Vlastně nevím. Sbírám je ve velikosti okurek nakladaček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika