Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ono to bude asi ještě složitější, než jsem v předešlých příspěvcích myslel - U Morus rubra (červené) jsem četl o dvoudomosti (samčí stromy, samičí stromy), ale wiki uvádí, že se "mohou občas objevit na jednom stomu oba typy květů". Ráno jsem studoval moji keřovou tmavoplodou M. alba, na které se na jaře evidentně objevily na jednom kmeni pouze samčí květy a na dvou dalších hustě samičí. Považoval jsem to tedy za sesazení jedné rostliny samčí a dvou samičích. Dnes jsem objevil pár plodů i na té, která kvetla samčími květy. Vypadá to, že se strom na jaře rozhodne podle neznámého klíče, jaký typ květů na které větvi nasadí. Oproti tomu moje rubra před naroubováním vždy tvořila jen samčí květy a ostatní moje moruše tvoří jen samičí (alba, alba pendula, kagayama a jiné).

Budu muset pohledat v literatuře, vypadá to záhadně.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika