Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zkouším vypěstovat asiminu ze semínek. Po 3 měsících stratifikace a 2 měsících v zemi konečně začínají vylézat ven, vypadá to na 100% úspěšnost. Bohužel se mi ale děje takový nešvar - jakmile klíček vyleze (jen takové očko), začne se narovnávat, přičemž se jeho špička vytrhne z původní ho semínka a narovná se. Přitom ale přijde o nádherné 2 listy, které na té špičce byly - jsou velikosti semene a zůstanou utržené uvnitř (zjistil jsem to při rozpitvání semena). Takto se mi to stalo u první rosliny. U druhé jsem to zkusil ošetřit tak, že jsem hlínu kolem semene uvolnil, aby se mohlo volně zvednout i s klíčkem a neutrho se. Přesto se z něj klíček opět utrhl. Je to velká potíž a bude asimina normálně pokračovat v růstu i bez těchto prvních 2 listů, nebo je nějaká alternativa, jak to pořešit u ostatních? Bojím se je třeba nějak rozlousknout, protože klíček je křehký a pravděpodobně bych při tom louskání ty listy opět utrhl.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika