Nenesou



Stránky: 1,  2,  3   
host - 201.101 (?) 
30.4.2012 9:23, zobrazeno: 70550x

Dobrý den, před 14 dny jsem (jako každé jaro) nakoupila roční slepice z drůbežárny Prace a ony (6ks) vůbec, ale vůbec nenesou!! Mají k dispozici výběh, kompletní krmení, zbytky z kuchyně, kurník, snášková hnízda, dostatek čerstvé vody, minerálů, skořápky, grit, no na co si vzpomenou a ony ani jedno vajíčko. Máte někdo, prosím, nějaký nápad, nebo podobnou zkušenost, co s tím? Děkuji Lucka.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 43.2 (?), 30.4.2012 13:09

Dobrý den,

mám tu samou zkušenost, také je mám doma 14 dnů a také nic.Přitom mají na co si ani nevzpomenou.Připisuji to aklimatizaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.42 (?), 30.4.2012 13:58

Ročné sliepky z drubežarny sú už sliepky tzv. vynesené. Podľa mojich skúseností ak takéto sliepky prinesiete domov je to pre ne stres. Jedná sa najmä o zmenu prostredia a krmiva prípadne aj teploty. Nosnice vo veľkochovoch už po deviatich mesiacoch končia so znáškou a začínajú preperovať. Ak budete trpezliví a budete sa o ne starať minimálne 2 - 3 mesiace spravidla začnú znášať. Nemôžete však už od nich očakávať intenzívnu znášku. Ak chcete mať sliepky s dobrou znáškou je potrebné kupuvať mladé kurice pred znáškou tak 4-5 mesačné, lebo najvýhodnejšie je ak so znáškou začnú už u vás doma. 

Želám veľa úspechov a radosti z domácich sliepočiek. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 201.101 (?), 30.4.2012 14:41

Děkuji za rady. Mé zkušenosti z předchozích let jsou právě zcela opačné, slepice snášely vždycky hned od prvního dne (tak 3-4 vajíčka od 5 slepic každý den). Kupovat kuřice se mi nevyplatí, protože na podzim musím chov ukončit, nebo mi ho ukončí lišky... Doufám tedy v brzkou aklimatizaci...

Lucka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 137.170 (?), 30.4.2012 23:09

Dobrý večer. „Zkušenost i znalost“ bych měl mít. Vaše slepice prochází pelicháním, proto nenesou. Pelichání „nastartoval“ doběh jejich prvního snáškového cyklu a změna chovu (především výživy). Pelichání trvá 5-6 týdnů. Počátek nového snáškového cyklu urychlí bílkoviny (tvorba peří), vitamíny a uváděl se z minerálii i dostatek jódu. V druhém snáškovém cyklu bývá méně kusů vajec s větší váhou. Celková váha vajec v prvním a druhém snáškovém cyklu je skoro stejná. To platí, pokud jsou slepice zdravé a zdravé zůstanou. Že předchozí slepice po nakoupení ještě každá pár vajec snesla, je běžné. Neukončily snáškový cyklus hned a zároveň. Slepice by při přepeřování neměly zatloustnout. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 64.242 (?), 3.6.2012 21:44

ještě bych k tomu dodal, že jde o krční pelichání a přichází podle toho kdy jsou slepičky vyklubané..čím časněji prosinec, leden,únor tím také dříve logicky snáška na měsíc ustane..přírodě ani snáškovým hybridům se nedá poručit, jako stroji..vydržte, nebo si vybírejte kuřičky různého stáříyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.2 (?), 30.4.2012 18:53

Přidejte zelené krmení, nejlépe sekané kopřivy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 212.1 (?), 1.5.2012 7:41

Také se připojím s drobností: kupte jim slunečnici. Obsahuje hodně tuku a urychluje přepéřování (četla jsem v chytrém článku). Doma u slepiček praktikujeme s úspěchem. DV

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 146.193 (?), 31.5.2012 16:58

Když nenesou, tak buď mají stres a to chce čas a nebo přepeřují.

Doporučuji namáčet přes noc slunečnici i s např. pšenicí, z počátku to ako moc nchtějí, tak jim to jen tak zlehka některouvylupuji a podávám ale tak do 3 dnů si zvyknou měkkou slunečnici íst a strašně jim chutná.

Když zaponemu namočit tak to hodím na plotnu a mírně uvedu do varu (už nevařím) a necháím zchladnout:-))).

Pro přepeřování je slunečnice úplně nelepší. Taky dávám tvaroh, strouhanou řepu obalenou směsí pro slepice. Akle hlavně hodně vody, bez vody nenesou!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 18.54 (?), 3.6.2012 15:12

Dobrý den, mám roční a dvouleté slepice které již měsíc mají nízkou snášku.

Krmivo mají stále stejné(50%směs N1,50%obilné šroty + zelené krmivo).

Prosím o radu ohledně snášky a krmiva.Děkuji Standa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika