Zkušenosti se zeleným a růžovým rybízem



host - 248.197 (?)
19.7.2019 13:07

Sehnala jsem řízek růžového bezejmenného tady na "zahradě". Letos měl prvních pár střapečků, zatím to je jen minikeřík. Je sladší, než červený. 

O zeleném jsem neslyšela.           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Jaga - (12) - 17.128 (?), 19.7.2019 12:13, zobrazeno: 2700x
Máte někdo zkušenosti se zeleným nebo růžovým rybízem? Pěstujete ho? A kde ho sháníte?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.197 (?), 19.7.2019 13:07

Sehnala jsem řízek růžového bezejmenného tady na "zahradě". Letos měl prvních pár střapečků, zatím to je jen minikeřík. Je sladší, než červený. 

O zeleném jsem neslyšela.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.62 (?), 22.9.2019 23:09

Uz treti rok mam na zahrade ruzovu ribezlu Rose de Champagne (dostala som ju od kamarata na narodeniny, objednal ju z nejakeho nemeckeho eshopu). Plody ma mimoriadne chutne a sladke. Zelenu ribezlu nepoznam.  

Valeria

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Alena z Kroměříže - (45) - 155.130 (?), 23.9.2019 8:29

Pokud by se Vám podařilo zakořenit řízek Rose de Champagne, moc ráda bych ho měla doma také.

Mám růžový rybíz Lubawa, ale chuťově mne příliš neokouzlil. Červený rybíz Jesan nebo čený Bona mne chutnají víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 16.121 (?), 10.9.2022 15:34

Dodnes jsem nevěděla, že existuje růžový rybíz, pardon laugh
Červený rybíz jsem vyhodila, děcka mi to nejedly, chutná jim akorát černý Titan nebo bílý Blanka. Chtěla bych zkusit růžový, třeba Gloire des sablons, jak chutná? Je lepší jak červený?

Díky wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 218.167 (?), 10.9.2022 19:40

Podle mně rybízy obecně nejsou moc stolní ovoce.Hodí se dokonale na marmelády a šťávy, na pečené čaje, na ovocné koláče kde se kyselost trochu srazí třeba tvarohem, nebo na muffiny. K přímé spotřebě se hodí snad jen černý pár bobulí semtam. Jestli můžete, pro děti zasaďte borůvku. Je neocenitelná. PP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 40.227 (?), 11.9.2022 9:43

Na jařed 2021 jsem začala sázet nové keře, vybírám nejlepší odrůdy pro mou zahradu.

Z růžových je u nás nejlepší Gloire des Sablons (Starkl) a Lubawa (místní zahradnictví). Koupila jsem ji jen se sběratelských důvodů, ale překvapila a byla už 2x po sobě neskutečně obalená plody - opravdu sladkými (je na velmi teplém a suchém místě zahrady).

Jules (Německo) ještě neplodil, 3x Rosé de Champagne (z nějakého serveru, z Německa a snad ze Spomyšle) zatím měly jen mrňavé bobule, trochu sprchává, jeden keřík je v tom ale nevinně, neboť byl už dvakrát posekán.

Růžový Kozolupský (z prodejny na Francouzské v Praze) je dost kyselý.

Zelené nemám žádné, zkouším jeden pruhovaný bílá/červená. Zatím neplodil, je to malinká chudinka rostlina z Německa. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika