Zhoršování kvality ostružin



host - 99.88 (?) 
13.10.2012 10:24, zobrazeno: 10506x

Zdravím,

zajímalo by mne, jestli mate nekdo stejnou zkušenost a pripadne cim to vlastne je.

Pestuji beztrnny ostruzinik jiz skoro 10 let, ale po nadseni z velkych skliznich vybornych plodu jsem se dostal do stavu, kdy ostruziny nedozravaji moc dobre, cast jich zplesniví nebo shnije a najít dobře dozrálou je skoro problém. Přitom před pár lety byla situace úplně jiná. 

Stanoviště je pořád stejné, ostružiny stříhám tak abych je udržoval zhruba ve stále stejné velikosti a hustotě, snad mají poslední 2 roky trochu více sluníčka (díky poražení jednoho stromu poblíž), jinak mne nic nenapadá.

Děkuji za případné názory. Martin.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 0.6 (?), 22.11.2012 21:56

Take mam stejnou zkusenost-mam ostruziny asi sestym, sedmym rokem na stejnem miste, a posledni dva roky plody nedozravaji, plesnivi... Myslim, ze chteji vymenit stanoviste. Predloni na podzim jsem zasadila tri sazenice jinam a ty uz letos plodily jako dive a ty starsi opet katastrofa. Tak jsem minuly tyden zasadila 6 sazenic jinam a tyto stare zlikviduji. Chteji asi zmenu mista, jelikoz i kompostu a vody mely dostatek.Tak pestovani ostruzin zdar!

Zdravi Jana

sazenice navic staleplodici maliny
sazenice navic staleplodici maliny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.178 (?), 10.8.2013 8:29

Tak letos u mne ostružiny zase na nic, aspon to tak vypadá.  Nevím co dělám špatně, ale působí to tak, že se dají na jednom stanovišti pěstovat několik málo let a pak přestanoui dávat použitelné plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 10.8.2013 9:38

U nás nastala po cca 7-8 letech naprosto shodná situace. Loni jsem poprvé přihodila na jaře ke kořenům Cererit a bylo to jen málo lepší, letos jsem opět přihnojila a rodí krásně. Jestli se nepletu, ostružiník rodí na loňských výhonech, tak se možná projevilo to pohnojení. Nicméně už mám tříletou sazenici na jiném místě a ta letos rodí úchvatně, tak necháme do budoucna asi jen tu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.52 (?), 21.8.2013 19:45

jasné pravidlo: všechny staré ostružiníky vyhodit a koupit nové odrůdy, jen s cedulkou a pak můžem diskutovat o kvalitě plodů a j.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.252 (?), 28.7.2017 12:21

Ostružiník mám jeden, již 10 let, pokud bych neměla ostré nůžky a pořádně neprostřihovala i plodící větvičky, tak mám jen pár plodů. předtím většina ostružin zplesnivěla dřív, než dozrála. Taky se začla vyskytovat rez. Tak bez milosti řežu a stříhám, aby měla dostatek vzduchu. Kolegině má strašilky, tak stříhám celoročně. vlastně skoro každý týden stříhám tak 3-4 proutky, kde je nejhustěji. Posledních pár let sklízím min. 15 kilo zdravých plodů a nestříkám žádnou chemií. Nevím, co by tomu řekli strašilky.

Rostlina je u plotu na jižní straně garáže, na jaře lehce pohnojím cereritem a granulovaným hnojem, když se tvoří plody, tak zalévám a nechávám jen 4 pruty. Jakmile odplodí, všechno staré dřevo jde okamžitě pryč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 28.7.2017 22:01

Hnojím, krotím keře na dva výhony max. 160 cm a stejně rez a pozdní zrání. Ale je pravda že oddělek u slepičárny rodičů už zraje a je bez rzi. Zase tam má vlnovníka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 10.8.2017 0:42

Hnojím, nestříhám, zalévám, podpírám a sklízím.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.26 (?), 12.8.2017 13:35

Pekná úroda, ako sa volá tá odroda pan Walter?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 14.8.2017 12:08

Ostružiník se ke mně doplazil od souseda a ten tvrdí, že je to odrůda Thornfree. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika