Zasychání plodů Ostružiníku



host - 185.138 (?)
28.9.2018 17:14

To je jiná choroba, už podle vlhkého počasí a jarních dešťů.

U mne se to vyskytuje už tři roky, poprvé to bylo s malinami, které vysál nějaký hmyz,. podle mne žíznivé včely (ty jsem tam viděla). Pak už to na malinách nebylo, vždycky jen ostružiny. Letos to začalo později a plod nemá různobarevné kuličky, ale celý se smrskne a ztratí sladkou chuť. Pár nezasažených plodů bylo dole, tak do 25 cm od země. Přitom dozrávající jsou nepoškozené, kuličky stejnoměrné. Ale včely ani vosy jsem na nich neviděla, přitom na kapkové závlaze a jinde ano.

Vyhrožuji extrakcí ostružin, dávám přednost malinám.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 185.138 (?), 28.9.2018 17:14

To je jiná choroba, už podle vlhkého počasí a jarních dešťů.

U mne se to vyskytuje už tři roky, poprvé to bylo s malinami, které vysál nějaký hmyz,. podle mne žíznivé včely (ty jsem tam viděla). Pak už to na malinách nebylo, vždycky jen ostružiny. Letos to začalo později a plod nemá různobarevné kuličky, ale celý se smrskne a ztratí sladkou chuť. Pár nezasažených plodů bylo dole, tak do 25 cm od země. Přitom dozrávající jsou nepoškozené, kuličky stejnoměrné. Ale včely ani vosy jsem na nich neviděla, přitom na kapkové závlaze a jinde ano.

Vyhrožuji extrakcí ostružin, dávám přednost malinám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.3 (?), 10.7.2022 17:29

Dobrý den, prosím o radu při pěstování ostružiníku (druhý rok) mám problém s usycháním ještě nevyvinutých nebo částečně vyvinutých plodů.Ostružiník již druhým rokem bohatě kvete ale bohužel plody pokud se začnou vyvíjet brzo usychají.Vláhy je letos poměrně dost, prakticky každý týden prší.Moc děkuji za odpověď. 

usychání plodů ostružiníku
usychání plodů ostružiníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.142 (?), 10.7.2022 21:07

Podívejte se tady na fóru na vlákno "Maliny - neúplné plody"...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.144 (?), 10.7.2022 22:08
Ostružiny nepěstuju, ale jednu odrůdu malin už při květu sužovala mšice a došlo k poškození a deformaci plodů a usychání výhonů. Druhá odrůda v jiném koutě zahrady napadena nebyla a plody jsou tam krásné. Cca. keře 10 m vzdušnou čarou od sebe.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.142 (?), 10.7.2022 22:15

Jenže plody na fotce neusychají, na nich prostě nejsou vyvinuté peckovičky (jen 2-4). Když plody malin nebo ostružin nabodávají třeba ploštice, vypadá to jinak. Tam skutečně vysychají některé peckovičky v plodech, ale zůstávají tam suché.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika