Zasychání květů jahodníku v truhlíku



host - 111.249 (?) 
20.6.2017 20:48, zobrazeno: 4420x

Začala jsem pěstovat jehodníky v samozavlažovacích truhlících, substrát určen pro jahody. Sazenice se hezky chytily, vykvetly, ale květy zaschly, většina plodů se nevytvořila. Rostliny vypadají zdravě. Kde bude problém?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.58 (?), 20.6.2017 21:41

Pokud vám kvetly v době nočních mrazíků a středy květů zčernaly, tak je spálil mráz. U nás první květy také zmrzly, plody se vytvořily až z pozdějších květů.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 20.6.2017 22:55

Možná mají žízeňcheeky!?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.133 (?), 21.6.2017 9:14

Mohou mít žízeň, ale to by vytvořily aspoň něco křivého, ošklivou jahodu (to mám já). Druhá možnost je jak píše Lída, další je, že květy by mělo něco opylit. To si myslím, že je příčinou toho, že se nevytváří plody. Chybí opylovač, nebo jsou rostliny někde na úpalu, na suchém větru a blizničky zaschnou dříve, než je stačí cokoliv opylit. Ze začátku byly ty moje v plodech hodně pokroucené, ty poslední z červnových květů narůstající jsou už docela pěkné, tvarově pravidelné. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.2 (?), 22.6.2017 10:13

Opylení mě také napadlo. Mám jahody v samozavlažovacích truhlících, zálivka je dostatečná. Mmráz je zničit nemohl, před mrazem byly chráněné. Vždy večer je rosím vodou, tak jsem si myslela, že toto k opylení stačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika