Vrtule rakytníkový - červ



host - 45.252 (?) 
16.8.2020 10:49, zobrazeno: 1170x

Žil jsem spokojeně pár roků s tím, že aspon s tím rakytníkem nejsou ohledně škůdců a chorob problémy. Už v minulých letech jsem si všimnul sem tam zralých plodů rakytníků s tmavou i světlou tečkou a přičítal to omylu nějakého škůdce, že se jen spletl a naklad něco na plod. Také toho, že některé plody výrazně dříve před ostatními změknou, tak že při snaze utrhnout je se rozmačkají. A to všechno jsou známky napadení vrtulí rakytníkovou. Letos navzdory chladnějšímu a deštivému počasí už pozoruji regulérní větší napadení touto vrtulí, kdy při trhání se sem tam na ruce i nádobě objevují počáteční a střední stádia jejich larev o délce cca 3-5mm. Nevím co si počít, zda tento hnus ignorovat a "zapomenout" na něj při konzumaci zamražených plodů v zimě. Nechce se mě na tento zdravotně prospěšný keř stříkat nějakou chemii a pak ji vlastně konzumovat, mimoto neexistuje žádný registrovaný prostředek na ochranu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 148.5 (?), 16.8.2020 11:41

Díky za info. Aha, tak mne ani nenapadlo něco na něm hledat a teď se pro změnu bojím podívatsurprise No pěkné teda!no Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.5 (?), 16.8.2020 15:44

Ještě dodám, že jsem šla dneska nedaleko keře a viděla jsem od něj odletět kosáka. Říkám muži o červech a on: jo, jestli chceš, tak si ho běž obrat, protože 50% už nějací ptáci zase obrali. Hlavně, že jsem někde četla, že ptáci o rakytník nemají zájem. Ne tak ti naši nenažrancicheeky Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.252 (?), 16.8.2020 16:28

Mám tedy vitální odrůdu Sluníčko s velmi velkými plody, a letošní obrovskou úrodou, ale díky ní jsou plody jeden vedle druhého a velmi špatně se trhají, značně náročné na čas a k tomu ten pohled na občasného čeva na ruce nebo nádobě, to jednoho znechutí trhat. Přemýšlím ještě o částečném střihu a zmaražení výhonů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika