Velkoplodé meruzalky od p. Karla Jašíka



host - 128.222 (?) 
20.6.2017 0:09, zobrazeno: 3503x

Jsem váhal zda založit toto téma o které asi nebude moc zájem, ale nakonec jsem se odhodlal. Mezi rybízy a angrešty by asi zapadlo úplně i když k nim má velmi blízko.

Jako milovník "moc nejedlých bobulovin" pro zpracování na nápoje jsem kdysi chtěl oživit výsadbu právě těmi šlechtěnými meruzalkami. Nebyly k sehnání a než jsem sehnal kontakt, bylo už pozdě. Odpověděla mi jen jeho dcera...

*

Pěstuje někdo něco takového z jeho šlechtění. Dnes už to nesháním, jen tak pro zajímavost a možná pro zpestření sortimentu drobných bobulovin mně to tak v souvislosti s tématem Angrešt a rybíz 2017 napadlo.

Rafael.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 241.241 (?), 20.6.2017 7:12

Loni jsem sehnala velkoplodou meruzalku - black giant missouri, došly mladé zapěstované větvičky (dnes již pěkné keře cca 50 cm vysoké), letos krásně žlutě kvetly a mají již takové zelené soudkovité plody, mělo by to dozrát zhruba měsíc po rybízu a doufám, že něco ochutnáme, náš nenechavec krocan co je nízko vše odrbe, v květnu se pustil do kamčatek, loni orval malou jabloň nechal nám jedno jablko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.47 (?), 20.6.2017 9:47

Letos na jaře jsem koupil na zkoušku dvě šlechtěné meruzalky v německém zahradnictví Deaflora, v e-shopu mají 7 odrůd pod názvem Missouri - Johannisbeeren. Podle popisu mají být chuťově vynikající. P.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.64 (?), 20.6.2017 10:14

S těmi novými (často různobarevnými) zkušenosti nemám. V minulosti jsem pěstoval jakési velkoplodé meruzalky - byly jen o málo větší než ty podnožové a chutnaly stejně. Tedy jíst se moc nedaly, ale marmeláda byla výborná (s malinovou příchutí a na koláčích taky (tam zase připomínaly borůvky)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika