Vaše nejoblíbenější top odrůda angreštu



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 41.2 (?) 
28.12.2010 11:34, zobrazeno: 170620x

Dobrý den, na jaře bych chtěl zasadit několik stromků angreštu. Proto bych Vás chtěl požádat o radu, které odrůdy by jste mi doporučili. Stromky budu pravidelně chemicky ošetřovat, tak že se může jednat i o méně k nemocem náchylné odrůdy. V minulosti jsme měli Zalatý fík, ten si určitě znovu pořídím, + bych ještě k němu chtěl tak 5 - 6 dalších odrůd.

Děkuji všem za rady a vaše postřehy s vašimi top angrešty.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 224.9 (?), 28.12.2010 13:21
Mám Rixantu, rokulu, rolondu, zlatý fík, mistrál, prima, invicta, chryso, triumphant a karát a nikdy jsem je nijak chemicky neošetřoval a plodí všechny dobře. Mám je jako stromkové.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 28.12.2010 17:16

ja mam take vsechny stepovane... pravdou je, ze odruda Zlaty fik je bezkonkurencni - chutove nedostizna, jinak mam Pax a Remarka - obe odolne odrudy - musim rict, ze tomu tak skutecne je, chut take neni spatna, ale pokud chcete hlavne dobre chut.vlastnosti tak nic lepsiho nez Z.FÍK není

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 159.234 (?), 28.12.2010 17:53

Zlatý fík také doporučuji, je to klasika. V roce 2009 jsem si pořídil červený angrešt, který se jmenuje Niesluchowski. U nás dozrál jako první a lepší červený angrešt jsem ještě neochutnal.

Nuesluchowski
Nuesluchowski
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 103.253 (?), 28.12.2010 19:44

Pro mne byl chuťově i vzhledem nedostižným Citronový obří. Šel dlouho dobře, než začala kalamita s am. padlím, nepomohl ani postřik. Teď zkouším  jen rezistentní, nestříkám,  ale ta chuť mi u všech, co tady předem mnou jmenovali, chybí, myslím ty Rolandy, Rokuly, /omlouvám se za nepřesné názvy, už je dávno nemám/  mám jen Primu od šlechtitele Vrány,  jeden stromek jsem dokonce kvůli chuti á la lizol vyhodila. Nechutná mi ani Zlatý fík, Jen tu červenou polskou  neznám, asi se poohlídnu. Nebylo nad saré odrůdy, jenže s těmi už to nejde. Soused má nově Dáreček - ochutnal jste už někdo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.18 (?), 28.12.2010 21:09

Nejradši mám Zlatý fík, ale je nutnost stříkat. Teď jsou dvě novější odrůdy rezistentních angreštů, které by měly být podstatně chuťově lepší než dříve vyšlechtěné. Jsou to z Velkých Losin vyšlechtěný žlutý DAREK a červený KARÁT ve tvaru kapky (ten by měl být dokonce zcela rezistentní proti hnědému padlí), chuťově se mají blížit Zlatému fíku. Karát jsem teď na podzim koupila, tak uvidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 159.234 (?), 29.12.2010 4:46

Darak a Karát mám. Letos jsem měl už první malou úrodu. Darek má takovou příjemnou angreštovou chuť. Ale Karát, ten mě zklamal, ten se Zlatému fíku svou chutí ani nepřiblížil - možná na něj nebyl letos rok, možná se šlechtitelům z V. Losin nepovedl, nevím. Uvidíme co Karát ukáže v následující sezóně.

Karát
Karát
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.34 (?), 29.12.2010 16:20

Ten Karát mě mrzí. Myslela jsem si na něj. Co té chuti konkrétně vytýkáte? Je moc kyselý nebo málo aromatický nebo má tuhou slupku? A proč tak brzy ráno? :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.234 (?), 29.12.2010 17:31

Brzy ráno vstávám, protože brzy vyrážím do práce :-). K chuti Karátu, kyselý ani moc nebyl, ale v porovnání s Fíkem, Darkem, Paxem atd. byl nedobrý. V žádném případě nechci nikoho odrazovat o koupi tohoto angreštu, protože co nechutná mě, může chutnat někomu jinému. Je možné, že na Karát nebyl prostě rok. Uvidíme příští sezónu :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 29.12.2010 18:49

Mým favoritem byla odrůda Chryso. Chutnal mi ještě víc než Fík. Bohužel, s padlím si taky podait neumí.Takže dnes hraje prim mezi angrešty   nejspíš Prim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika