Uschlá kanadská borůvka?



host - 110.1 (?) 
17.6.2017 21:47, zobrazeno: 6356x

V polovině dubna jsem zasadila tři keře kanadských borůvek. Dvě z nich zčervenaly, na dotek jsou suché, listy opadaly nebo jsou flekaté. Nevíte, proč se tak stalo, případně šly by ještě zachránit?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 110.1 (?), 17.6.2017 21:49

Flekaté listy


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.58 (?), 17.6.2017 22:02

Ten lem kolem jen odděluje rašelinu od okolní půdy nebo je máte v maxikvětináči? Pokud v květináči, a nemáte pod ním drenážní vrstvu, mohou být ulité, podle fotky máte asi na zahradě těžší zem.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 110.1 (?), 17.6.2017 22:19

Všechny jsou zasazeny v půdě s rašelinou. To, co vyčnívá je jen několik cm vysoká trubka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.58 (?), 17.6.2017 22:57

Tak tím to nebude... Tak ještě opačný případ - nemohly při těch horkých dnech přeschnout? Ta třetí, co roste, má stejné podmínky i pokud se týká slunce a stínu? Jinak už nevím, proč by dvě odcházely a třetí rostla, sázené jsou asi všechny stejně...         Lída    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 139.119 (?), 17.6.2017 22:52

Borůvky potřebují kyselou půdu - to znamená rašelinu. Jsou - li zasazeny v obyčejní zemině dochází v kyselém prostředí (hnojivo na borůvky částečně zajišťuje) k uvolňování toxického kationti hliníku Al3+ - ten pak milou borůvku doslova udusí. (Samotnému se mi to stalo) Doporučuji vykopat jámu 60x60 aspoň 50 hlubokou, vyložit igelitem, dole proříznout nožem 3-4 otvory, aby mohla voda odtékat a vyplnit čistou rašelinou. Nebo jako já záhon 5 x 1,2 metru a 50 cm hluboký a mám jich tam zasazeno 9 kusů.

První přihnojení po zasazení bych provedl až tak kolem 3. měsíce, neboť rašelina je již z výroby vyhnojena.

Zkuste se podívat na kořeny, zda nejsou uhnilé případným přemokřením nebo podryté krtkem (tem mi zlikvidoval josty), jinak mi nenapadá nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika