TOP maliny



host - 7.69 (?)
20.10.2016 14:52

Několik let jsem nakupovala u Starkla nebo Sieberze odrůdy Willamette, Himbo Top a jiné, ale k ničemu nebyly. Špatně rostly, plody chuťově nic moc, tak jsem je povyhazovala a na Aukru jsem koupila za desetinovou cenu maliny Heritage. Dnes (po čtyřech sezonách) mám malinový prales, přestože je vždy na podzim ostříhám až u země. A to ještě vždy nějaké vyryju pro zájemce z blízkého okolí.

Jsou velké, chutné akorát jsou trochu pozdejší než ostatní maliny. V čerevenci kvetou a od začátku srpna do prvních mrazíků plodí. Malin je tolik, že i když je děti soustavně otrhávají, stačím sbírat i do mrazáku na marmeládu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 198.178 (?), 29.9.2016 19:41, zobrazeno: 9026x

Mám klasický Bulharský rubín a remontující Ljulin, ráda bych sortiment obměnila. Zahrada nadm.v. 450 m. Jakou odrůdu byste doporučili? Vzpřímené pruty, zdravá, pevné a sladké plody s klasickou malinovou chutí. Neodkazujte mne prosím na webovky, nabízených vychvalovaných odrůd je opravdu hodně - ráda bych znala vlastní zkušenosti. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 20.108 (?), 3.10.2016 18:51

tulamen, polka, polana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 7.69 (?), 20.10.2016 14:52

Několik let jsem nakupovala u Starkla nebo Sieberze odrůdy Willamette, Himbo Top a jiné, ale k ničemu nebyly. Špatně rostly, plody chuťově nic moc, tak jsem je povyhazovala a na Aukru jsem koupila za desetinovou cenu maliny Heritage. Dnes (po čtyřech sezonách) mám malinový prales, přestože je vždy na podzim ostříhám až u země. A to ještě vždy nějaké vyryju pro zájemce z blízkého okolí.

Jsou velké, chutné akorát jsou trochu pozdejší než ostatní maliny. V čerevenci kvetou a od začátku srpna do prvních mrazíků plodí. Malin je tolik, že i když je děti soustavně otrhávají, stačím sbírat i do mrazáku na marmeládu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
peter2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 46.45 (?), 22.9.2018 20:23

OCTAVIA - mate niekto skusenost s tuto malinou? udajne by to mala byt jedna z najlepsich..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
peter2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 46.45 (?), 22.9.2018 20:23

OCTAVIA - mate niekto skusenost s touto malinou? udajne by to mala byt jedna z najlepsich..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika