Stromkový angrešt na keřový



host - 240.4 (?) 
4.6.2017 19:29, zobrazeno: 3160x

Zdravím.

Mám několik víceletých stromků agreštu a je potřeba je z toho místa dát pryč (čas do příštího jara, začátku léta). Nicméně bych je chtěla i namnožit a pořídit si jinde řadu keřových. Letos komletně zmrzly květy, takže neplodí. Tak mě napadlo, že místo klasického odběru řízků, stimulátoru, sklenice... bych stromky zkusila zahřížit - odvázala je od tyček, položila je na zem (jsou ve větším svahu) a prosypala korunky zeminou. Případně ohnutou korunku přichytila do nějakého stavebního vědra se zeminou. Má to šanci na úspěch nebo je to fantasmagorie prvního stupně? Díky za všechny názory.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 4.6.2017 19:36

Mělo by to fungovat, čím dřív tím líp, času moc není. Dobře upevnit aby se to nehýbalo větrem třeba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 4.6.2017 20:59

Nezapomeňte naříznout nebo oškrábnout místa plánovaného zakořenění pod zeminou. Bude to zakořeňovat rychleji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 20.34 (?), 10.6.2017 13:53

Já měl červený rybíz, s dlouhými hrozny, vyrostl přes 3m vysoko u sloupu. sklízel jsem ho ze žebříku.Možná by na něj šlo roubovat a udělat stromek?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika