Stříhání nových malin



host - 142.154 (?) 
25.2.2017 17:22, zobrazeno: 8884x

Dobrý den, na podzim jsem zasadila několik malin, byly to vlastně takové klacíky, vysoké asi 40 cm. Bylo mi řečeno, že s nimi nemám nic dělat, jen je zasadit. A co s nimi teď na jaře? Mám je zastřihnout aby se rozvětvily nebo je nechat být?

A také jsem zasadila jednu vzpřímenou ostružinu - ptám se na to stejné.

děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 25.2.2017 17:25

A co ty maliny udělaly přes léto?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 142.154 (?), 25.2.2017 20:42

Koupila jsem je v říjnu, tak je první léto na mojí zahrádce teprve čeká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.178 (?), 25.2.2017 18:13

Teď nechte oboje být, Oboje by mělo během tohohle roku vyrazit nové pruty. Na těch prutech, co tam teď máte (loňské) by měly ostružiny i maliny letos plodit na bočních výhoncích, které narostou, na letošních prutech zas příští rok. U malin pak ještě další střih záleží na tom, jestli to máte jednouplodící nebo dvakrát plodící. Ale to až po odplození.     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 142.154 (?), 25.2.2017 20:41

Ano, děkuji, tak počkám co se bude dít.

Na podzim jsem zasadila klacíky s kořeny a teď to vypadá úplně stejně. Prostě z hlíny trčí klacek. Ono to nové větvičky vlastně asi nebude dělat z pupenů, porostou rovnou z hlíny?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.178 (?), 25.2.2017 22:20

Nové pruty porostou ze země. Odplozené pruty se po sklizni odstřihnou (u ostružiny a jednou plodícího maliníku - už znova neplodí a stejně zaschnou). U dvakrát plodícího maliníku máte volbu buď mít dvě menší úrody (začátkem léta a na podzim), nebo jednu větší na podzim. Podle toho se stříhá. Máte maliník jednou nebo dvakrát plodící?           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 111.249 (?), 9.1.2020 10:55

Dobrý den. Jsem v obdobné situaci jako paní výše. Dostala jsem maliník, sestříhala jsem výhony na cca 40cm a na podzim zasadila. Nevím, jestli je jednou-  či dvakrát plodící. Dá se to nějak zjistit během pěstování? Vím jen to, že byl dlouhodobě neudržovaný, na jaře posekaný spolu s trávou a poté na podzim na nových výhoncích byla malá úroda. Pokud to dobře chápu, mohl by to být remontatní maliník? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.103 (?), 9.1.2020 11:37

ano. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 99.36 (?), 6.3.2017 21:23 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika