Stříhání kanadských borůvek



host - 43.19 (?) 
8.2.2018 22:53, zobrazeno: 14876x

Borůvky stříhám na jaře, nejdříve 5leté rostliny.Stříhá se to od spoda. Potom hned vyrazí nové výhony. V případě, že se to stříhá na podzim, nové výhony zmrznou.Od dubna hnojit hnojivem na borůvky a zalévat.Borůvky pěstuji ve velkých nádobách asi 12 let a daří se jim výborně.Sklizeň veliká. Dávám je pouze do rašeliny na borůvky.

Irena 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Sasanka99 - (16) - 52.95 (?), 9.2.2018 14:48

Dobrý den, můžu se zeptat? Na podzim jsem musela přesadit borůvky, zasazené asi před dvěma nebo třemi lety. Šlo o záchranu, na původním místě by nevydržely. Chvojím jsem je přikrývala na dvakrát, trochu před zimou, na podruhé haluzemi z vánočního stromku v lednu. Čehoš nelituji, nejhorší sněhy jsou u nás v únoru, teď jsou to metrové kopečky sněhu. Ale! Myslím že jsem je tím přikrýváním a vsouváním jehličnatých větví asi dost pomlátila, polámala. Jak na jaře se stříháním pomrzlých a polámaných větví? Mám na ně radši nesahat ať si keříky poradí a nejdřív pořádně zakoření? A to omrzlé/suchá ostříhat až později? Přesazovala jsem hodně pozdě a určitě nestihly nějak pořádně zakořenit. Nebo jim střih nevezme sílu a nemám to řešit? 

děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 9.2.2018 15:17

Proč by nevydržely na původním místě? Měly nějaký zdrav.problém?To pozdní přesazení proběhlo tedy kdy přesně? Jak při této akci utrpěl kořenový systém-kolik ho rostl.zbylo?Střih na jaře k dobrému zakořenění spíše prospěje... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Sasanka99 - (16) - 52.95 (?), 14.2.2018 11:28

Ne, zdravotní problémy neměly, soused staví a dá si k nám nějaký materiál, v těsné blízkosti budou zacouvávat liazky a bagry.. takže musely jinam. 

Přesazení proběhlo v 2. půlce listopadu. Kořenový systém - určitě se polámaly okrajové kořínky, přesazovala jsem ručně a rychle, dozvěděla jsem se to na poslední chvíli a spěchala dokud nebyl sníh a nemrzlo, tak 50% vnějších nejtenčích utrpělo, žádný igelit nebo podložka pod nimi nebyl. 

Nejde mi o to aby plodily, jen aby přežily resp. měly co největší šanci přežít. Jsou památka na někoho, kdo už nežije.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.46 (?), 15.2.2018 20:12

Máte tam kyselou půdu. KB vyžadují pH 3,5. Jinak živoří a brzy zajdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.220 (?), 16.2.2018 6:20

Kan. boruvek jsem presazoval vic jak 10 - obryl jsem rycem a presadil s korenovym balem. Nikdy zadna vetvicka neuschla. Nekdy jsem pocet vetvi mirne snizil.

Strih by se mel provadet v predjari, neceka se na vyraseni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
termet - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 8.226 (?), 23.2.2018 10:01

Vzhledem k tomu, že jsem při sázení 10 ti borůvek unáhlil a zvolil malou vrstvu rašeliny jsem se rozhodl všechny vyrejt a podsypat další rašelinou. jednu jsem při vyndavaní urval a zústal pouze jeden malý 5cm kořínek. Ořezal jsem borůvku o 90% a borůvka dál roste je to takovej malej plevel pokud je ale ve správné zemině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika