Stříhání kanadských borůvek



termet - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 8.226 (?)
23.2.2018 10:01

Vzhledem k tomu, že jsem při sázení 10 ti borůvek unáhlil a zvolil malou vrstvu rašeliny jsem se rozhodl všechny vyrejt a podsypat další rašelinou. jednu jsem při vyndavaní urval a zústal pouze jeden malý 5cm kořínek. Ořezal jsem borůvku o 90% a borůvka dál roste je to takovej malej plevel pokud je ale ve správné zemině.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 43.19 (?), 8.2.2018 22:53, zobrazeno: 14923x

Borůvky stříhám na jaře, nejdříve 5leté rostliny.Stříhá se to od spoda. Potom hned vyrazí nové výhony. V případě, že se to stříhá na podzim, nové výhony zmrznou.Od dubna hnojit hnojivem na borůvky a zalévat.Borůvky pěstuji ve velkých nádobách asi 12 let a daří se jim výborně.Sklizeň veliká. Dávám je pouze do rašeliny na borůvky.

Irena 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Sasanka99 - (16) - 52.95 (?), 9.2.2018 14:48

Dobrý den, můžu se zeptat? Na podzim jsem musela přesadit borůvky, zasazené asi před dvěma nebo třemi lety. Šlo o záchranu, na původním místě by nevydržely. Chvojím jsem je přikrývala na dvakrát, trochu před zimou, na podruhé haluzemi z vánočního stromku v lednu. Čehoš nelituji, nejhorší sněhy jsou u nás v únoru, teď jsou to metrové kopečky sněhu. Ale! Myslím že jsem je tím přikrýváním a vsouváním jehličnatých větví asi dost pomlátila, polámala. Jak na jaře se stříháním pomrzlých a polámaných větví? Mám na ně radši nesahat ať si keříky poradí a nejdřív pořádně zakoření? A to omrzlé/suchá ostříhat až později? Přesazovala jsem hodně pozdě a určitě nestihly nějak pořádně zakořenit. Nebo jim střih nevezme sílu a nemám to řešit? 

děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 9.2.2018 15:17

Proč by nevydržely na původním místě? Měly nějaký zdrav.problém?To pozdní přesazení proběhlo tedy kdy přesně? Jak při této akci utrpěl kořenový systém-kolik ho rostl.zbylo?Střih na jaře k dobrému zakořenění spíše prospěje... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Sasanka99 - (16) - 52.95 (?), 14.2.2018 11:28

Ne, zdravotní problémy neměly, soused staví a dá si k nám nějaký materiál, v těsné blízkosti budou zacouvávat liazky a bagry.. takže musely jinam. 

Přesazení proběhlo v 2. půlce listopadu. Kořenový systém - určitě se polámaly okrajové kořínky, přesazovala jsem ručně a rychle, dozvěděla jsem se to na poslední chvíli a spěchala dokud nebyl sníh a nemrzlo, tak 50% vnějších nejtenčích utrpělo, žádný igelit nebo podložka pod nimi nebyl. 

Nejde mi o to aby plodily, jen aby přežily resp. měly co největší šanci přežít. Jsou památka na někoho, kdo už nežije.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.46 (?), 15.2.2018 20:12

Máte tam kyselou půdu. KB vyžadují pH 3,5. Jinak živoří a brzy zajdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.220 (?), 16.2.2018 6:20

Kan. boruvek jsem presazoval vic jak 10 - obryl jsem rycem a presadil s korenovym balem. Nikdy zadna vetvicka neuschla. Nekdy jsem pocet vetvi mirne snizil.

Strih by se mel provadet v predjari, neceka se na vyraseni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
termet - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 8.226 (?), 23.2.2018 10:01

Vzhledem k tomu, že jsem při sázení 10 ti borůvek unáhlil a zvolil malou vrstvu rašeliny jsem se rozhodl všechny vyrejt a podsypat další rašelinou. jednu jsem při vyndavaní urval a zústal pouze jeden malý 5cm kořínek. Ořezal jsem borůvku o 90% a borůvka dál roste je to takovej malej plevel pokud je ale ve správné zemině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika