Starší kanadské borůvky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 117.100 (?) 
1.5.2013 20:50

Právě je tomu třicet let, kdy jsem vysadil tři kanadské borůvky. životnost byla uváděná 15 let. Po dvanácti létech jsem poprvé přihnojil síranem amonným. Do té doby opravdu vydrželo hnojení aplikované při výsadbě. Po loňském důkladném zmlazení jsou keře ve vynikající formě, výška 180 cm. Zásadní předpoklad je dostatek vody, nejlépe kapková závlaha, pozor taky na ohýbání vrcholových letorostů sítěmi proti ptactvu, ohnuté letorosty mají velký vliv na zastavení růstu celého keře. 

Muri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 91.178 (?), 2.5.2013 17:38

Každé pravidlo má své vyjímky.Já hnojím pravidelně.K pěstování k.borůvek jsem se dostal daké před řadou let.Řídim se podle několike zahrádkářských publikací.K hnojení používám rozložený kravský nebo koňský hnůj případně kombinovaná hnojiva pro borůvky nebo vřesovištní rostliny.Na mulčování rašelinu.Thuje je jedovatá raději bych nepužíval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika