Stáleplodící jahody



host - 241.72 (?) 
23.5.2006 16:43, zobrazeno: 19030x
Dobrý den, koupila jsem si stáleplodící jahody mám je v zavlažovacích truhlících na oknech z jižní strany. Zajímalo by mě, jestli odštípnout květy a co dělat s odnožema, které vytváří. Hnojím krystalonem a chtěla bych docílit chutných plodů. Děkuji Pešková. Frýdek peskova.radka@seznam.cz
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 70.254 (?), 18.12.2006 0:19
Zpočátku po vysazení je nejlépe květy vyštípnout, aby rostliny zesílily, šlahouny můžete ponechat, budou tvořit převis.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 5.79 (?), 5.1.2007 18:09
Promiňte za možná hloupý dotaz? Jak chutné budou jahody, které cpeme krystalonem, borůvky s cereritem a dalšími "dobrotami"? Jsem zastáncem když už, tak maximálně kravského hnoje, zvlášť, když tím potom živím děti. Já se nechci do nikoho navážet, neznám chemický obsah těch hnojiv, ale je mi to nějak proti srsti, stačí, že se sypou chemie na pole a pod., ale doma na zahrádce ....???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 85.27 (?), 10.1.2007 13:19
Pozor, pokud přehnojíte nevyváženě kravským hnojem, dostanete do plodin rovněž dost chemie (dusičnanů).  Jinak v principu souhlasím, lépe méně umělých hnojiv než více, úplně se jich vystříhat lze jen někdy a za cenu slabých úrod
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 70.254 (?), 10.1.2007 23:10
Myslím, že spíše přehnojíte rostliny průmyslovými hnojivy, tj. Kristalonem atp. než kravským hnojem, i když také je to možné. Přihnojovat s mírou. Tady platí, že méně je více. Myslím, že pokud budete dodávat rostlinám živiny z hnoje nebo kompostu, není potřeba přihnojovat umělými hnojivy. Avšak rostliny v nádobách se bez přihnojování průmyslovými hnojivy neobejdou, pokud chcete mít solidní sklizeň. Já osobně nevidím v chemii jako takové nepřítele, ale musí se používat opatrně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 215.20 (?), 30.8.2016 12:35

Jako vždy platí "Všeho s mírou§"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 17.210 (?), 30.8.2016 13:19

"Promiňte za možná hloupý dotaz? Jak chutné budou jahody, které cpeme krystalonem, borůvky s cereritem a dalšími "dobrotami"? Jsem zastáncem když už, tak maximálně kravského hnoje,"

Mineralizaciou kravskeho hnoja vzniknu latky identicke tym, ktore obsahuje krystalon alebo cererit. Hnoj moze obsahovat navyse patogenne bakterie... asi je bezpecnejsie alebo aspon pristupnejsie pre amatera pouzivat umele hnojiva ako kravsky hnoj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 25.2 (?), 3.9.2016 21:19

Je to věc názoru! Obávám se, že ani sebelepším hnojením nezlepšíte chut jakéhokoli plodu. Hnojení slouží pro zlepšení vytality rostliny nikoli chuti. Nehledě na to, že jahodník je v podstatě nenáročný "plevel" jenž se spokojí s každou půdou! Místo aby jste přemýšlely čím zlepšit chut, měly by jste vybírat podle odrůd, každá odrůda má trochu jinou nejen chut ale i pevnost plodu a náchylnost k transportu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika