Spolehlivý zdroj keříků a stromků v okolí Brna



host - 118.87 (?) 
10.4.2018 22:25, zobrazeno: 3870x

Dobrý den, máte někdo ověřeného pěstitele ovocných stromků a keříků (rybíz, angrešt apod.) v okolí Brna? Poradíte, jaké odrůdy rybízu, angreštu a případně dalšího drobného ovoce jsou vhodné pro začátečnici se čtyřmi žravými dětmi? ;-) Moc předem děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 168.81 (?), 10.4.2018 23:17

Otázek hodně. Odpověď alespoň na jejich nejjednodušší část. Angrešty doporučím jen „velkoplodé“ a tzv. rezistentní („středněplodé“ pokládám za obchodní trik pro beznadějně mrňavé, rezistentní nemusíte stříkat proti padlí). Niesluchowski, Prima, Pax, Invicta a Martlet, a asi v tomto pořadí. Četl jsem, že výborná má být Xenie, nová odrůda z Německa. Tu ale neznám. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.219 (?), 10.4.2018 23:37

Kromě angreštu a rybízu můžete nasadit ještě jostu (kříženec černého rybízu a angreštu), muchovník nebo borůvky kamčatské či kanadské (ty kanadské ale musí být sázené do rašeliny)...

Kamčatské borůvky zrají těsně před jahodami, muchovník počátkem léta, kanadské borůvky koncem prázdnin.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 118.87 (?), 11.4.2018 7:33

moc děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.221 (?), 11.4.2018 11:48
Zdravím, zdroj z okolí Brna budete hledat blbe. Když pominu obchodaky, kde mají předrazene a furt ty stejně odrůdy bez výběru tak mi vychází Zelesice - Agrogen, kde mají vcelku slušné stromky za dobrou cenu - mám od tamtud Astrid, Dagmaru (relativně nová) a ještě několik klasik jako Rixantu apod. Za rohem je také Urban zahradnictví - ten už má angresty méně zajímavé a běžnější, ale můžete tam doplnit sortiment, je to také v Zelesicach. Pokud Paxe a Nesluchowski tak také v Agru Tuřany. Invuktu nedoporucuji je hnusna jak již zde také zaznělo, pro mě vodovita, méně sladká, bez aromatu a skoro bez chuti. Kryštof z Brna.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 80.51 (?), 11.4.2018 12:36

Pěkně jste tu Invictu poplil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.83 (?), 11.4.2018 12:40

Na podzim měli slušný výběr angreštů, rybízů a ovocných stromků v zahradnictví v Králově Poli, které je v Blízkosti Semilasa. Ale myslím, že nyní na jaře tam budou mít už jen zbytky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
iggy2 - (2) - 152.154 (?), 11.4.2018 14:19

Želešice souhlas, co tam nenajdete tak pak kousek máte ještě do Modřic k Brabcovi (dražší - hodně druhů angreštu, prostokořené i kontejner). Pak jsem kupoval v Zahradnictví Kuřim, měli prostokořenné z Fytosu, ale rok jsem tam nebyl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika